Bugün Hava Nasıl Olacak?

-
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bitlis ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege kıyıları ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Balıkesir çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 10

EDİRNE Çok bulutlu 14

İSTANBUL Çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar hafif yağmurlu 11

KIRKLARELİ Çok bulutlu 11

EGE

Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu 11

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 15

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 15

MUĞLA Parçalı ve az bulutlu 16

AKDENİZ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Osmaniye çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 19

ANTALYA Parçalı az bulutlu 22

HATAY Parçalı bulutlu 18

MERSİN Parçalı bulutlu 19

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Sivas çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı bulutlu 12

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu 8

KONYA Parçalı bulutlu 11

NİĞDE Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

DÜZCE Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

KASTAMONU Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 7

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 12

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, bölgenin kuzeydoğu kesimleri ile Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

KARS Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13

GAZİANTEP Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 14

ŞANLIURFA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 16

SİİRT  Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13

DENİZLERDE HAVA

Doğu Karadeniz'de fırtına, Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/saat), akşam saatlerinden itibaren doğusunda 6 ila 8 (60-75 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; doğusunda 3,0 ila 4,0m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/saat), güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m; Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir