Bugün Hava Nasıl Olacak?

-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu, Marmara’nın güneyi (Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Çanakkale’nin güneyi), Ege, Akdeniz, Çankırı ve Ankara dışında İç Anadolu bölge geneli, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların Hatay’ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Hatay'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yağış anında kuvvetli rüzgar, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Balıkesir, Bursa, Bilecik çevreleri ile Çanakkale'nin güney kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 15

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 11

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 14

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 10

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

MANİSA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, sabah saatlerinde puslu 15

MUĞLA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, sabah saatlerinde sisli 13

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Ankara ve Çankırı dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Genellikle parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney çevreleri yağmurlu 12

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu 13

ESKİŞEHİR Genellikle parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 11

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmurlu 11

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 12

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 13

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu 14

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 14

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 10

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; güneybatısında yağmur ve sağanak, kuzey ve doğusunda kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı 2

KARS Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı 2

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 13

GAZİANTEP Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 13

ŞANLIURFA Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu 16

SİİRT  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 14

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu çok bulutlu akşama kadar yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan ilk saatlerde kuzeydoğudan, batısı sabah güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan ilk saatlerde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan, öğleden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu ve Orta ve Güney Ege sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan öğleden sonra tamamı güneybatıdan 2 ila 4, Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat), güneyi gece güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Güney Ege'nin güneyi ile akşam ilk saatler Kuzey Ege'nin kuzeyi 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu ile öğleden sonra batısı kısa süreli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 batısı yer yer 5 (10-30 batısı yer yer 40km/saat), kuvvetinde; Dalga: 1,0m ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava: Parçalı bulutlu, gece yağışlı Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) öğleden sonra değişik yönlerden hafif kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir