Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun güney ve batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Ege ile Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA Çok bulutlu ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 17

EDİRNE Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12

İSTANBUL Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 14

KIRKLARELİ Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 14

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

İZMİR Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 17

MANİSA Çok bulutlu ve öğle saatlerinde yağmurlu 14

MUĞLA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 10

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15

ANTALYA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16

HATAY Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 14

MERSİN Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

ÇANKIRI Çok bulutlu ve yağmurlu, sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

ESKİŞEHİR Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 12

KONYA Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 11

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Düzce çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 11

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 16

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu 11

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 14

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer ye sis bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 10

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 15

TOKAT Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 13

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ERZİNCAN Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

ERZURUM  Çok bulutlu ve sabah saatlerinde hafif kar yağışlı -2

KARS Parçalı ve çok bulutlu -2

MALATYA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10

GAZİANTEP Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 7

ŞANLIURFA Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 11

SİİRT  Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

DENİZLERDE HAVA

Orta Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve güneydoğu, öğle saatlerinde doğu kıyıları kuzeydoğudan, Doğu Karadeniz'de; güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), akşam güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), Orta Ege'de 4 ila 6 (30-50 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: Orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/saat), öğle 3 ila 5 (20-40 km/saat), batısında güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/saat), Doğu Akdeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), batısı öğle saatlerine kadar 5 ila 7 (40-60 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 1,5m ila 2,5m, Görüş: iyi, yağışta zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?