Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların İzmir, Aydın, Muğla illeri ile Çanakkale ve Balıkesir'in Ege Denizi kıyı kesimlerinde, Antalya'nın batı çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli, Güney Ege kıyılarında zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, İzmir, Aydın, Muğla illeri ile Çanakkale ve Balıkesir'in Ege Denizi kıyı kesimlerinde, Antalya'nın batı çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir. Kuvvetli yağışla beraber, yüksek kesimlerde bulunan kar erimelerinin neden olabileceği ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale ve Balıkesir'in Ege Denizi kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Aydın ve Muğla illerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli, Güney Ege kıyılarında zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6

İZMİR Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 13

MANİSA Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 12

MUĞLA Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 9

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile akşam saatlerinden itibaren Mersin çevrelerinin'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Akdeniz kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 17

ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 14

HATAY Parçalı ve çok bulutlu 14

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ve Konya çevreleri ile zamanla batı kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla il geneli aralıklı yağmurlu 8

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 5

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde hafif kar yağışlı, zamanla yağmurlu 4

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 6

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu ve Düzce ile zamanla Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinde İç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 7

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 8

ZONGULDAK Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AMASYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 8

SAMSUN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15

TOKAT Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 8

TRABZON Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

ERZİNCAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 7

ERZURUM A z bulutlu ve açık, sabah saatlerinde yer yer sisli -1

KARS Az bulutlu ve açık -1

MALATYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer sis görülecek.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 14

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 10

SANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 14

SİİRT  Az bulutlu ve açık 13

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına, Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) , ilk saatler 3 ila 5 (20-40 km/saat) , Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat), ilk saatler 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, , Rüzgar: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu:Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), ilk saatler 4 ila 6 (30-50 km/s), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (75-105km/saat) , gece saatlerinde 5 ila 7(40-60km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Güney Ege'de 3,0 ila 4,0m Görüş: Orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam 5 ila 7 (40-60km/s) , gece saatlerinde 6 ila 8 (75-105km/saat) , Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), gece saatlerinde 5 ila 7 (40-60km/s) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, batısı 4,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m, Görüş Mesafesi: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir