Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
9PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı bölgelerin çok bulutlu, akşam saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'nin, gece Marmara'nın doğusu, İç Ege ve Batı Karadeniz'in batısının yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı, iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artarak, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in batısı ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Ege kıyıları, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde batısının, gece doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Çanakkale çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 21

EDİRNE Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 17

İSTANBUL Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde batısı ile boğaz çevresi, gece il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 16

KIRKLARELİ Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

EGE

Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde Kıyı Ege'nin, gece iç kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında sağanak ve gökgürültülü sağanak, iç kesimlerinde hafif yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı zamanla çok bulutlu 15

İZMİR Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 20

MANİSA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı 20

MUĞLA Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı 16

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Batı Akdeniz'in batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Batı Akdeniz'in batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 20

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu 20

HATAY Parçalı ve az bulutlu 18

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 20

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Eskişehir çevrelerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı, bölge genelinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 16

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 14

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra çok bulutlu 15

KONYA Parçalı ve az bulutlu 16

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 17

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 21

KARABÜK  Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 20

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu 18

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve az bulutlu 17

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 21

TOKAT Parçalı ve az bulutlu 14

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 17

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı, bölge genelinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı ve az bulutlu 7

ERZURUM  Parçalı ve az bulutlu 2

KARS Parçalı ve az bulutlu 2

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 9

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 13

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 13

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 16

SİİRT  Parçalı ve az bulutlu 12

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli fırtına; Kuzey Ege'de fırtına; Batı Karadeniz açıklarında ve Doğu Akdeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Batı Karadeniz'in batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/saat), öğle saatlerinden itibaren açıkları 5 ila 7 (40-60 km/saat), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısının açıkları 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), akşam güneydoğudan, batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra açıkları, akşam geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/saat), akşam güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/saat), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50- 75 km/s), sabah 7 ila 9 (60-90 km/saat), akşam kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/saat), güneyi 5 ila 7 (40-60 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, sabah güneyi 4,0 ila 5,0m, akşam 1,5 ila 2,5m, Görüş: Zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Batı Akdeniz'in batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/saat), batısı güneydoğudan sabah 7 ila 9 (60-90 km/saat), öğlen 6 ila 8 (50-75 km/saat), akşam Antalya Körfezi kuzeybatıdan3 ila 5 (20-40 km/saat), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), batısı 5 ila 7 (40-60 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, sabah Batı Akdeniz'in batısı 4,0 ila 5,0m, akşam 1,5 ila 2,5m, Batı Akdeniz'in batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m; Görüş Mesafesi: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir