Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
6PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile bugün (Salı) zamanla Gaziantep, Adıyaman, Malatya, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Genellikle yağmur ve sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz) toz taşınımı bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, Su baskını, Heyelan ve Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Kar erimeleri, kara, hava ve deniz ulaşımında meydana gelebilecek aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi ile çatı uçmalarına) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ VE KUM TAŞINIMI UYARISI: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde (Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve batı ile Batı Karadeniz) bugün (Pazartesi) toz taşınımı beklendiğinden , görüş mesafesinde düşme, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

SOBA VE BACA GAZI UYARISI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde görülen Lodos fırtınası nedeniyle Marmara, Ege, İç Anadolu ile Karadeniz ve Akdeniz'in iç kesimlerinde soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmelere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat), Bursa ve Balıkesir çevrelerinde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz ve kum taşınımı bekleniyor.

BURSA Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 8 12

EDİRNE Çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde hafif yağmurlu 5 10

İSTANBUL Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 9 11

KIRKLARELİ Çok bulutlu, yarın (Salı) sabah saatlerinde hafif yağmurlu 6 8

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz ve kum taşınımı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 5 9

İZMİR Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 9 15

MANİSA Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 8 15

MUĞLA Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 5 8

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece Antalya'nın doğu ilçeleri ve Isparta çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yer çok kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden fırtına (60-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) hafif sağanak yağışlı 7 18

ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinden sonra ve gece doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. 11 16

HATAY Parçalı zamanla çok bulutlu 8 16

MERSİN Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) hafif sağanak yağışlı 11 18

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge'nin kuzey ve batısında toz ve kum taşınımı bekleniyor

ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 5 9

ÇANKIRI Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 3 8

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 2 10

KONYA Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 5 10

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde toz ve kum taşınımı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4 10

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6 14

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 4 12

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 6 10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı batısı çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin, yarın (Salı) Orta Karadeniz bölümünün yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı çok bulutlu, yarın (Salı) yağmur ve sağanak yağışlı 9 12

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) yağmur ve sağanak yağışlı 10 17

TOKAT Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) yağmur ve sağanak yağışlı 9 11

TRABZON Parçalı bulutlu 14 15

DOĞU ANADOLU

Parçalı, batısının çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Malatya, Tunceli ve Erzincan çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Muş çevrelerinde sis, bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yağmurlu 0 10

ERZURUM  Parçalı bulutlu -7 5

KARS Parçalı bulutlu -10 4

MALATYA Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yağmurlu 1 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı, batısının zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinin yağmurlu, doğusunun yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 1 13

GAZİANTEP Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yağmurlu 3 12

ŞANLIURFA Parçalı zamanla çok bulutlu 5 15

SİİRT  Parçalı bulutlu ve sisli 4 13

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de yarın (Salı) fırtına, Orta Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/saat) doğusu ilk saatlerde 5 ila 7 (40-60 km/saat) , Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat), batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/saat), gece 3 ila 5 (20-40km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m orta kesimlerinde 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/saat ), yarın 4 ila 6 (30-50 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/saat), yarın 6 ila 8 (40-60 km/saat), Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı ile yarın tamamı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat), yarın 5 ila 7 (40-60km/saat), batısı 6 ila 8 (50-75 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın orta ve batısı 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,3m; Görüş Mesafesi: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir