Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Bursa, Yalova, Manisa, Mersin, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl çevreleri ile öğle saatlerinde Adana'nın kuzey, gece saatlerinde Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı, Muş, Bingöl, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle değişik yönlerden hafif, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer orta kuvvette (20-40 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

PUS VE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile Bursa ve Yalova çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

EDİRNE Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Avrupa Yakası ile zamanla il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 12

KIRKLARELİ Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimi ile Manisa çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 9

İZMİR Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak yağışlı 16

MUĞLA Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 12

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Mersin çevrelerinin, öğle saatlerinde Adana'nın kuzey, gece saatlerinde Antalya'nın Kaş ve Kale ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı 19

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Kaş ve Kale ilçeleri sağanak yağışlı 16

HATAY Parçalı ve az bulutlu 12

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 19

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Kayseri ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı, yer yer çok bulutlu 7

ÇANKIRI Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 4

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 10

KONYA Parçalı, yer yer çok bulutlu 11

BATI KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 10

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 16

KARABÜK Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 12

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 14

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Orta Karadeniz bölümünün, öğle saatlerinde Tokat, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğusunun iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 10

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 18

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmurlu 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 13

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle kar, Malataya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediiyor.

ERZİNCAN Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı 1

ERZURUM  Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kar yağışlı -2

KARS Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde kar yağışlı -2

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 2

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli 13

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 12

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15

SİİRT  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 12

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava: Parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu ile Batı Karadeniz'in batısı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) doğusu doğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 1,5m, batısında 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi.yağış anında orta.

MARMARA Hava: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,5 ila 1,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğu, güneyi güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Güney Ege'de güney ve güneydoğu, batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava: Parçalı bulutlu, batısı ile doğusunun açıkları çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) güneyinde batıdan 3 ila 5 (20-40 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava: Çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatı, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,25 ila 0,5m; Görüş Mesafesi: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAğrıAmasyaAnkaraAntalyaBayburtBingölBoluBursaDüzceElazığErzincanErzurumFırtınaGümüşhaneHatayIğdırİstanbulKarabükKarsKaşKayseriKonyaMalatyaManisaMersinMuğlaMuşSamsunSivasTokatTrabzonTunceliVanYalovaZonguldak
Görüş Bildir