Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
10PAYLAŞIM

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde görülecek yağışların Muğla ve Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemi bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR : Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla ve Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir. 

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

PUS VE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Çanakkale çevrelerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 15
EDIRNE Çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 14
KIRKLARELI Çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13
EGE Çok bulutlu, kıyıları ile Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8
IZMIR Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
MANISA Parçalı ve çok bulutlu 15
MUĞLA Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 12
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, batısının çok bulutlu, Batı Akdeniz'in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 16
HATAY Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 15
MERSIN Parçalı ve çok bulutlu 19
İÇ ANADOLU Az bulutlu, batısının parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir ve Aksaray çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 9
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 4
ESKISEHIR Parçalı ve çok bulutlu 7
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 10
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 16
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 12
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 17
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.
AMASYA Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 11
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 17
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu 13
TRABZON Parçalı bulutlu 14
DOĞU ANADOLU Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZINCAN Az bulutlu, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli -1
ERZURUM Az bulutlu, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 0
KARS Az bulutlu, kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli -2
MALATYA Parçalı az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli 1
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis bekleniyor.
DIYARBAKIR Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli 12
GAZIANTEP Az bulutlu 12
SANLIURFA Az bulutlu 16
SIIRT Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli 12

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir