Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç bölgelerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Rize, Artvin'in kıyı kesimleri, Mardin, Batman, Bitlis, Şırnak ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, öğle saatlerine kadar güneydoğu kesimlerde, zamanla kuzey bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmaranın kuzeyi, Karadeniz, Güney Ege ve Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (30-70 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmaranın kuzeyi, Karadeniz, Güney Ege ve Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (30-70 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, doğusunun aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur, Bilecik çevreleri ile Sakarya, Kocaeli ve Bursa'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey kesimlerinde kuzeybatı, akşam saatlerinden itibaren güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte, Trakya ve bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

ÇANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 8

EDİRNE Parçalı ve az bulutlu 7

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 8

EGE

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu 3

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu 7

İZMİR Parçalı bulutlu 10

MANİSA Parçalı bulutlu 8

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı; K.Maraş, Hatay ve Osmaniye çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri yağmurlu 18

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 17

HATAY Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 17

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu ilk saatlerde hafif olmak üzere Eskişehir ve Çankırı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 3

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

NİĞDE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimler ile bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı, akşam saatlerinden itibaren güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1

DÜZCE Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1

ZONGULDAK Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/s) esmesi tahmin ediliyor.

ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, kıyı kesimleri yağmurlu 5

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 8

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Bitlis ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yer yer puslu ve sisli, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı 0

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 5

VAN Parçalı ve çok bulutlu, yer yer puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Ş.Urfa, G.Antep ve Kilis çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağmurlu, akşam saatlerinden sonra Mardin ve Siirt'in yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Mardin, batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 8

GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

SİİRT  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

DENİZLERDE HAVA

Orta ve Doğu Karadeniz, Akdeniz ve Güney Ege açıklarında fırtına.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, doğusu ilk saatler kuzeybatıdan 6 ila 8, Doğu Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı güneybatıdan 5 ila 7, ilk saatler geneli kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, ilk saatlerde Orta ve Doğu Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, batısı ilk saatler 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,0 ila 3,0m, batısı 4,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, Antalya körfezi akşam saatlerine kadar 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Antalya körfez ve doğusunun 3,0m ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaArtvinBatmanBilecikBitlisBoluBursaÇanakkaleÇankırıDüzceErzurumEskişehirFırtınaGaziantepHatayİstanbulKahramanmaraşKarabükKilisKocaeliKonyaMalatyaMardinOsmaniyeRizeSakaryaSamsunSiirtŞırnakTokatTrabzonVanZonguldak
Görüş Bildir