Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
8PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Yozgat, Sivas, Erzincan ve Ş.Urfa çevrelerinde aralıklarla görülecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Mersin'in batı çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Şırnak'ın doğu ilçeleri, Muş, Bitlis, Hakkari çevreleri ile Van çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI :İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Mersin'in batı çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Şırnak'ın doğu ilçeleri, Muş, Bitlis, Hakkari çevreleri ile Van çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğnden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzey ve batısı, Ege kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BURSA Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı 11 

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 9 

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 11  

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 8

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Afyon çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 8 

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu 13 

İZMİRParçalı ve çok bulutlu 14 

KÜTAHYAParçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 8

AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta'nın doğusu, Mersin ve Adana çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mersin'in batı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

ANTALYA Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18

MERSİN Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; batı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17

OSMANİYE Parçalı ve çok bulutlu19

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, güney ve batı kesimleri ile Yozgat ve Sivas çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10

ESKISEHİR Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 9

KONYA Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11 

NİGDE Çok bulutlu, zamanla yağmur ve sağanak yağışlı 10

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

BOLU Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 9

DÜZCE Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

KARABÜK Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

ZONGULDAK Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

GUMUSHANE Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

SAMSUN Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 14

TOKAT Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

TRABZON Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 14

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin (Malatya hariç) aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; bölgenin güneydoğusunda (Hakkari, Şırnak'ın doğu ilçeleri, Muş, Bitlis ve Van) yoğun karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BİNGOL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

ERZURUM Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

MALATYA parçalı ve çok bulutlu 10

VAN Çok bulutlu, yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Doğusu ile Ş.Urfa çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

DİYARBAKIRÇok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 9

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 11

KİLİSParçalı ve çok bulutlu 12

SANLIURFA Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 13

DENİZLERDE HAVA

Marmara'da fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, ilk saatlerde 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, ilk saatlerde 4,0m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı, ilk saatlerde kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: Orta

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu kuzeydoğudan 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, doğusu 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: Orta.yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir