Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
10PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Antalya, Muğla, Isparta ve Malatya çevrelerinde kuvvetli, Antalya, Adana'nın kuzeyi, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'nın güneyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Marmara'nın doğusu ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güney, kuzeybatı kesimleri kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile İç Anadolu'nun doğusunda doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Antalya, Muğla, Isparta ve Malatya çevrelerinde kuvvetli, Antalya, Adana'nın kuzeyi, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'nın güneyinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, Avrupa Yakası ile öğle saatlerinde il genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 15

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

KOCAELİ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 16

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Muğla kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 10

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15

İZMİR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz ile Antalya, Isparta ve Mersin çevrelerinde kuvvetli, Antalya, Adana'nın kuzeyi ile Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli, kuzey kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

ANAMUR Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin doğusunda; sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi, öğleden sonra rüzgarın güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra batısı ile akşam saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu, öğleden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadenizin iç kesimleri, gece saatlerinde, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu 14

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 21

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ile akşam saatlerinden sonra güney ve batı kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Malatya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Erzincan, Erzurum, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin batısında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ERZURUM  Çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 5

IĞDIR Parçalı ve çok bulutlu 9

MALATYA  Çok bulutlu, kuvvetli, güney kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 12

VAN Çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin batısında doğu ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 13

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 14

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. 12

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde batısında, akşam saatlerinde il genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 14

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz'de fırtına bekleniyor

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batısı aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra doğusunda güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz' de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıklarda 2,0 ila 3,0 Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra Orta ve Güney Ege'de kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerine kadar doğusunda 6 ila 8, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8, öğle saatlerinden sonra güneydoğudan 5 ila 7, akşam saatlerinden sonra güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, zamanla 1,5 ila 2,5m, Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir