Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Burdur, Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Sinop, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney, Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları ile zamanla Akdeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz'in batı kıyıları, Güney Ege kıyıları ile sabah saatlerinde Çeşme çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18

BURSA Parçalı çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde il geneli, öğle saatlerinde kuzey ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı 17

ÇANAKKALE Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 14

İSTANBUL  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

EGE

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinin, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesiminin, gece saatlerinde Manisa, Uşak, Denizli ve Kütahya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyıları ile sabah saatlerinde Çeşme çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 14

AYDIN Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

İZMİR Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20

UŞAK Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 15

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Burdur çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 21

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 20

İSKENDERUN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 20

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu 21

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu ile Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 14

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 13

KONYA Parçalı çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 14

NEVŞEHIR Parçalı çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 13

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batı kıyılarında kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu 14

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 12

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 15

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 13

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile sabah saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu 11

RİZE Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

SAMSUN Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

TRABZON Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

DOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, sabah saatlerinde Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BİTLİS Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 3

ERZURUM  Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı 4

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 12

VAN Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu ile öğle saatlerinde Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 15

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

SİİRT  Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 11

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 14

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'in doğusunda fırtına, Doğu ve batı Karadeniz'in batısı ile Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, doğusunda 6 ila 8, Doğu Karadeniz' de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı ve Orta Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, güneyinde güneydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Güney Ege açıkları ile Kuzey Ege açıklarında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5,, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, gece 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, açıklarda 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, gece 0,25 ila 0.50m, Görüş: orta.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaBursaErzurumEskişehirFırtınaİstanbulKütahyaMalatyaManisaSamsunŞırnakVan
Görüş Bildir