Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu,Orta ve Doğu Akdeniz ile Çanakkale'nin doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Antalya'nın doğusu, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: İç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Balıkesir ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

EGE

Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

İZMİR Parçalı yer yer çok bulutlu 26

MANİSA Parçalı yer yer çok bulutlu 28

UŞAK Parçalı yer yer çok bulutlu 22

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğusu ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

BURDUR Parçalı yer yer çok bulutlu 23

MERSİN Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 19

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sonra Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Parçalı yer yer çok bulutlu 29

ERZURUM Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey kesimleri öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

HAKKARİ Parçalı bulutlu 26

VAN Parçalı bulutlu 24

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN Parçalı bulutlu 34

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 32

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 29

ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 31

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar, öğle ve akşam saatlerinde Güney Ege açıklarında fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0m ila 2,0m, doğusunda 2,0 ila 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m; Görüş Mesafesi: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, öğle ve akşam saatlerinde açıklarında yer yer 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş Mesafesi: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, akşam saatlerinden sonra kuzeyden 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, öğle ve akşam saatlerinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAnkaraAntalyaArdahanArtvinBalıkesirBatmanBoluBurdurÇanakkaleÇorumDüzceErzincanErzurumFırtınaGiresunIspartaİstanbulKarsKayseriKonyaKütahyaNiğdeOrduRizeSakaryaSamsunSivasTokatTrabzonUşakVanYozgatZonguldak
Görüş Bildir