Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
6PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu (Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul), Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Sinop, Samsun, Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 mm) olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın doğusu (Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul), Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Sinop, Samsun, Eskişehir, Çankırı, Ankara'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Tekirdağ ve Kırklareli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusunda (Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul) kuvvetli olması bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 30

BOZCAADA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 25

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 27

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

AKDENİZ

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz, Osmaniye ile Adana'nın kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, kuzey kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

ANAMUR Parçalı bulutlu 32

ANTALYA Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

MERSİN Parçalı bulutlu 33

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Aksaray, Niğde ve Karaman dışında bölge yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Eskişehir, Çankırı ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKSARAY Parçalı yer yer çok bulutlu 29

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27

ESKİŞEHİR Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 27

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ile Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 30

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Samsun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVİN Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

ÇORUM Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 28

SAMSUN Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececek. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

ERZURUM Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29

HAKKARİ Az bulutlu ve açık 29

VAN Az bulutlu ve açık 28

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 35

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

KİLİS  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 34

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, doğusu güneybatı; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 0,5 ila 1,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu; sabah ve öğle saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 0,5 ila 1,0m; Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Kuzey Ege aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir