Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
2PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı çevreleri ile öğle saatlerinde Toroslar mevkii, akşam saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kastamonu'nun güney ilçeleri, gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve İstanbul'un Anadolu yakasının kıyılarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında; Önemli bir değişiklik olmayacağı, güney ve iç bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de Fırtına Bekleniyor!

Batı Karadeniz'de bugün (Perşembe) öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden esecek olan rüzgarın etkisini artırarak 6 ila 8 (60 - 70 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Cuma öğle saatlerinde etkisini azaltması tahmin edilmektedir.

Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden esen rüzgarın yarın (Perşembe) öğle saatlerinde etkisini artırarak 5 ila 7 (50 - 60 km/s) fırtınamsı rüzgar, akşam saatlerinden itibaren ise 6 ila 8 (60 - 70 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Pazar günü akşam saatlerinde etkisini azaltması tahmin edilmektedir.

Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden esen rüzgarın yarın (Perşembe) akşam saatlerinden sonra, Orta ve Güney Ege'de ise kuzey ve kuzeybatı yönlerden esen rüzgarın Cuma günü sabah saatlerinde etkisini artırarak 6 ila 8 (60 - 70 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın Pazar günü akşam saatlerinde etkisini azaltması tahmin edilmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık, bugün(Perşembe) kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren Kocaeli, Sakarya, Bilecik İle İstanbul'un Anadolu Yakasının kıyılarının kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 32

BURSA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

İSTANBUL Az bulutlu ve açık zamanla parçalı yer yer çok bulutlu bu gece saatlerinden itibaren Anadolu Yakasının kıyıları kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

YALOVA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 30

EGE

Az bulutlu ve açık zamanla iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 35

İZMİR Az bulutlu ve açık 33

MANİSA Az bulutlu ve açık 37

UŞAK Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 35

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğpusu ile iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok buluıtlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinde Toroslar mevkiinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık, bugün (Perşembe) iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Toroslar mevkiinin kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 34

ANTALYA Az bulutlu ve açık, bugün (Perşembe) iç kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu ve kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 31

ISPARTA Az bulutlu ve açık, bugün (Perşembe) parçalı bulutlu 35

MERSİN Az bulutlu ve açık, bugün (Perşembe) iç kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu ve kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 33

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara ve Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu bu akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak yağışlı 37

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 33

KIRIKKALE Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 38

KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 37

BATI KARADENİZ

Az bulutlu zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren kıyıları ile Kastamonu'nun güney ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

BOLU Parçalı ve az bulutlu 29

DÜZCE Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ZONGULDAK Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Genellikle parçalı zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren kıyılarım ile Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 38

ÇORUM Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 37

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerinde Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 38

ERZURUM  Az bulutlu, zamanla parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu 30

HAKKARİ Az bulutlu 32

VAN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 29

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 40

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 37

SIIRT Az bulutlu ve açık 39

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 39

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz ile Marmara'da akşam, Kuzey Ege'de akşam saatlerinden sonra fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı öğlen kuzeydoğudan 5 ila 7, akşam saatlerinden itibaren 8, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam batısı 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısı 1,5 ila 2,5m, akşam batısı 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, akşam doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7, akşam saatlerinden itibaren 8 kuvvetinde, Dalga: 2,5 ila 3,5m, Görüş: Orta.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerine kadar güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam kuzeyi 5 ila 7, gece 8, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu açık, Doğu Akdeniz'in doğusu parçalı bulutlu, İskenderun Körfezi aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, akşam saatlerine kadar Antalya Körfezi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, öğleden sonra güneybatıdan, gece güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir