Bugün 22 Yaşına Giren Dünyanın En Genç Dolar Milyarderi Kylie Jenner'ın Yıllar İçinde Geçirdiği Şaşırtıcı Değişim

516PAYLAŞIM

Kimse onun kadar erken ve abartılı şekilde değişmedi.

Kylie Jenner, üvey ablası Kim Kardashian'ın yavaş yavaş şöhret olması ve adını duyurmasıyla 2007 yılında kameralarla tanıştı.

Yani henüz 10 yaşındayken.

Ailenin günlük yaşamına kameraların dahil olduğu televizyon programı "Keeping Up With the Kardashians" ile o da bir televizyon ünlüsü oldu.

Tabii o dönem programı herkes Kim Kardashian için izliyordu. Kylie, o sırada ablası Kendall ile çocukluk kavgalarını kameralar önünde yaşıyordu.

Programın şöhreti arttıkça kız kardeşler de ilgi çekmeye başladı. 2009 yılında Kendall, ilk modellik anlaşmasını yaptı.

Bu dönem programda kıskançlık krizlerine giren Kylie, Kendall Jenner'a modellik yapması için yardımcı olduğu gerekçesiyle annesine öfke kusuyor ve kapıları çarpıyordu.

Programı izleyenler Kylie'nin ne kadar hırslı olduğunu o zamandan biliyor kısacası. Çocukluktan çıkıp yavaş yavaş genç kızlığa geçtiği dönemde giderek fiziğine yönelik eleştiriler almaya başladı.

İki yaş büyük ablası Kendall büyüyüp serpilirken, Kylie'nin gelişimi insanları memnun etmiyordu. Genç kızın görünüşü ile ilgili acımasız yorumlar ilk bu dönemde yapılmaya başlandı.

"Ailenin en çirkini sen olacaksın" gibi saygısız yorumlar gelmeye devam ederken, Kylie Jenner biraz marjinal bir stili benimsemeye başladı.

Stilini daha asi, daha karanlık bir yöne çevirdi ve her genç kız gibi o da farklı şeyler denemeye ve kendine yakışanı bulmaya çalıştı.

Hemen herkes gibi o da ergenliğin verdiği bir görünümdeydi ve giderek güzelleşiyordu, ancak mükemmellik takıntılı acımasız insanlara göre bu yeterli değildi.

Özellikle sosyal medyada yorumlar giderek kötüleşiyordu. Hayat boyu Kendall'ın gölgesinde kalmaya mahkum olduğu bile söylendi.

2012'ye geldiğimizde artık çok daha profesyonel şekilde saç, makyaj ve kıyafet seçimi yaptığını görüyorduk.

Profesyonel bir ekipten destek almaya başladığı belli olan bu dönemde sosyal medyada da aktifleşti.

Onu doğal haliyle gördüğümüz son yıl 2013'tü, güzelleşiyor olsa da bazı şeyleri kompleks yaptığı çok açıktı.

Henüz 15 yaşında olmasına rağmen saçının boyatması ve ağır makyajlar denemesi bunun göstergesiydi.

2014'te saçlarını kestirdi, uçlarını boyattı ve yüzünde küçük değişimler göze çarpmaya başladı.

Dudaklarını bir günde kalınlaştırmadı, uzmanların tavsiye ettiği gibi belki öncesinde ince dudaklarını belirginleştirmek için kalıcı makyaj yöntemine başvurdu ve dolguları yavaş yavaş ekletti.

Dudakları giderek kalınlaşırken ısrarla estetik yaptırmadığını, sadece dudak kalemi kullanarak dudaklarını büyüttüğünü söylese de elbette inandırıcı değildi.

Kimileri ergenlikten çıkmaya başladığı için yüzünün değiştiğini, kimileri doğru makyaj malzemelerini kullanmayı öğrendiğini düşünse de kendisi gerçeği ilerleyen zamanlarda açıklayacaktı.

2015'e geldiğimizde artık değişim barizdi; üstelik sadece dudakları değil, vücudu da değişmeye başladı.

Önceden küçük olan göğüsleri ve poposu bir anda büyüdü, dudakları ise artık dudak kalemi hilesi denilemeyecek forma girdi. Bu dönemde sosyal medyayı çok aktif kullanan genç kızın takipçi sayısında büyük artış oldu.

Sosyal medyada gördüğü ilginin en büyük sebebi onun değişimine ve hayatına şahitlik etmek isteyen insanlardı. O da bu ilgiyi doğru kullandı.

2015'te herkes onun kullandığı dudak kalemini ve ruju merak ediyordu. O dönemde pek de yaygın olmayan tonlarda rujlar tercih ediyordu ve bu ilgiyi kendi rujlarını çıkararak ticarete çevirdi.

2016'da ruj kitleri çıkardığı markayı Kylie Cosmetics adlı bir şirkete dönüştürdü ve kozmetik imparatorluğunun ilk adımlarını atmaya başladı.

Bu dönemde değişimi de sürüyordu tabii. Doğuştan güzel olan biri yerine göz önünde büyüyüp sonradan güzelleşen biri insanlara estetik dünyasının nimetlerini göstermiş oldu ve insanlara hissettirdiği "bir gün ben de güzelleşebilirim" hissiyatı ona takipçi ve para olarak dönüş yaptı.

2017'de şöhretinin zirvesindeydi. Dudakları da o güne kadarki en büyük halini almıştı.

Sadece dudaklarında değil, yüzünde ve vücudunda pek çok farklı estetik işlem olduğu ve artık tamamen başka birine dönüştüğü düşünülüyordu.

Aynı yıl sevgilisi Travis Scott'tan hamile kaldı ve neredeyse 9 ay boyunca sosyal medyadan elini ayağını çekti.

Asla hamile haliyle görüntülenmedi, kameralardan ve paparazzilerden uzak durdu. 2018'in başında da kızı Stormi Webster dünyaya geldi.

Bebeğinin doğumundan bir süre sonra yeniden ince dudaklarıyla görüntülenmesi şaşkınlık uyandırdı.

Dolgularını çıkarması kimilerine göre doğru bir hareketti, kimileri ise ona dolgun dudakların yakıştığını düşünüyordu.

Kısa süre sonra bu dolguların geçici olarak çıkarıldığı da anlaşıldı.

Dudaklarını abartılı şekilde büyüttüğünde ve ablaları daha fazla dolgu yapmaması konusunda uyardığında, tüm dolguyu eriterek yeni baştan dudaklarını şekillendirdi.

21 yaşında Mark Zuckerberg'ün elinden "gelmiş geçmiş en genç dolar milyarderi" unvanını alarak yıllar içindeki değişimini maddi güce çeviren yıldız, bugün 22 yaşına giriyor.

Dünyanın en genç milyarderi olarak girdiği yeni yaşını da para temalı yeni bir makyaj koleksiyonu ile kutluyor.

Ailenin en silik üyesinden dünyanın en zengin isimlerinin yanına adını yazdırmasına kadar her anına tanıklık ettiğimiz Kylie Jenner artık yetişkin bir kadın.

Amerika'da reşit olma yaşı 21.

Doğum günün kutlu olsun Kylie Jenner!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tardisdekipikacu

Kendall'ın gölgesinde kalmamak için bu kadar estetik, değişim, marka çıkarması falan...hep hırslıydı ya da kardeşlerini mi kıskanıyordu demeliyiz? Yine de markasıyla çok başarılı biri

banu-wilson

Güzel olman için illa büyük göğüslü, dik popolu, dolgun dudaklı falanmı olmak lazım? estetik botox olmasaydı nolurdu acaba bu insanlık

Gizli Kullanıcı

abdde reşit olma yaşının 21 oldugunu bilmiyodum,çok iyiymiş,keşke burda da olsa.18 çok küçük..yalnız çok güzel oldu,yaptırdıgı estetikleri de söyleseniz..

corpse-bride

yuzunun tamamıyla oynamıs

corpse-bride

ablalrının golgesınde kalıp ablasına benzemeye calısmıs gıbı geldı bana kıme benzetmıs kendını

gzemacar_

şu içeriği yapmaktan bıkmadınız mı artık her 2 3 ayda bir bu içeriği tekrar atıyosunuz.

Görüş Bildir