Bu Üç Boyutlu Düşünebilme Testini Geçebilecek misin?

 > 
5.4bPAYLAŞIM

Acaba sende gerçekten 3 boyutlu düşünebilme yeteneği var mı merak ediyor musun? Eğer ediyorsan doğru yerdesin! Hadi bakalım! Acaba bu 3 boyutlu düşünebilme testini geçebilecek misin?

1. Hadi başlayalım: Bu küpü oluşturan parçalardan eksik olan pembe parça hangisi?

Bilmiyorum!

2. Eğer bu şekli kesik çizgiyle gösterilen yerden içe doğru katlarsak hangisi oluşur?

Bilmiyorum!

3. Bu parçaları birleştirdiğimizde hangi küp oluşur?

Bilmiyorum!

4. Bunlardan sonra sırada hangi şekil var?

Bilmiyorum!

5. Peki burada sırada hangi şekil var?

Bilmiyorum!

6. Rubik küp ile oynamayı sevenler bu soruyu çok sevecek! Sırada hangi şekil var?

Bilmiyorum!

7. Her adımda kağıdı kesik çizgili yerlerden katlıyoruz. Peki sırada nasıl bir görüntü oluşacak?

Bilmiyorum!

8. Bu soru da bir önceki soru gibi: kağıdı kesik çizgili yerlerden katlıyoruz. En sonunda nasıl bir görüntü oluşacak?

Bilmiyorum!

9. Son olarak bir de günlük hayattan bir soru soralım: Araba kullanırken geri geri sağa gitmek istiyorsunuz diyelim, direksiyonu ne tarafa çevirirsiniz?

Bilmiyorum!

3. boyutun efendisi!

Vay canına! Sende zehir gibi bir beyin var güzel dostumuz! 3 boyutlu düşünme becerisine herkes sahip değildir ve ne kadar uğraşırsa uğraşsın, çalışırsa çalışsın edinemez bu yeteneği. Ama sendeki doğuştan gelen bu yetenek, zeka ve beyin ile bu konuda usta bile olursun! Bizce bu konuda kendini hafife alma ve geliştirebildiğin kadar geliştir. Nadir bulunan bu yegane yeteneğinin boşa gitmesini istemeyiz!

Zeki ama çalışmıyor!

Sana bir şey söyleyelim mi? Sende inanılmaz bir yetenek var, bu bal gibi ortada, fakat onu kullanmayı bilmiyorsun: Çünkü bu yeteneğin aslında ne kadar önemli olduğunun farkında değilsin, ya da farkındasın ama "zeki ama çalışmıyor" dediğimiz insanlardansın. Yapma etme güzel kardeşimiz; şu testte senin verdiğin cevapların yarısını bile veremeyecek yüzlerce insan var dışarıda. Harcama bu yegane yeteneğini, zehir gibi beynini! Kendini geliştir, inan bize bu yetenek sana bir sürü kapı açacak!

Yetenek meselesi!

Maalesef sende 3 boyutlu düşünebilme yeteneği yok: Fakat hiç canını sıkma, çünkü bu senin elinde olan bir şey değil. Şarkı söyleyebilmek veya dans edebilmek gibi bir şey bu da! Doğuştan gelen bir yetenek yani. Belki sende daha güzel yetenekler vardır nerede bilebiliriz. Aslında bakarsan biliyoruz, sende çok daha mükemmel yetenekler var! Onlar içinde senin onları keşfetmen için bekliyorlar :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ulker-aliyeva1

burda başka sonuç yokki kaç defa sallasanızda hepimize aynı şey çıkıyor 3 boyutun efendisi Onedio sen acaba bizimi kandırıyorsun napıyon???

conan-boomer

testi 10sn de bitirdim. salladım tabiki de. efendi dedi bana :)

hasan-yilmaz27

3. boyutun efendisi! Vay canına! Sende zehir gibi bir beyin var güzel dostumuz! 3 boyutlu düşünme becerisine herkes sahip değildir ve ne kadar uğraşırsa uğraşsın, çalışırsa çalışsın edinemez bu yeteneği. Ama sendeki doğuştan gelen bu yetenek, zeka ve beyin ile bu konuda usta bile olursun! Bizce bu konuda kendini hafife alma ve geliştirebildiğin kadar geliştir. Nadir bulunan bu yegane yeteneğinin boşa gitmesini istemeyiz!

elif91

3. boyutun efendisi

marjinaldolmuscu

3. boyutun efendisi! "ego loading"

Görüş Bildir