Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Testin Son Sorusunu Sadece Sağ Beyni Daha Baskın Olanlar Görebilecek!

805PAYLAŞIM

İnsanlar beyninin iki yarıküresini de kullanırlar fakat bir tanesi her daim diğerine göre daha aktiftir, çok daha baskındır.İnsanda sağ beyin, sezgisel aklın kaynağıdır.

Sağ beyin, doğadan beslenir. Hislerimizin, ilhamların ve maneviyatın kaynağıdır. Sağ beyin hislere güvenir, yaratıcı enerjinin ve duyguların temelidir. 

Öyleyse, bu testimizde başarılı olmanın tek bir yolu var: Mantık, psikoloji  ve görsel temelli sorulara doğru cevap vermek!

Haydi teste!

1. Kolay bir soru ile başlayalım! Bu renklerden hangisi iki ana rengin karışımından olur?

2. Bütünü görme konusundaki meziyetlerini ölçen, Mensah IQ Testinde sorulan şu soruya bak bakalım bir de!

3. Beyin kanatan bir akraba sorusu var sırada: Bir kadın, bir mezarın başında ağlıyor. Mezarda yatanın annesi, ağlayan kadının annesinin kayınvalidesi. Ağlayan kadın, mezarda yatanın nesidir?

Yengesi
Görümcesi
Yeğeni
Eltisi

4. Peki, hangisi Gabriel Garcia Marquez'in bir eseri değildir?

5. Peki, hangisi sanat eseri değildir bunların?

6. Bir şarkının, "en sevdiğiniz şarkı" olmasının sebebi, onu hayatınızdaki "duygusal bir an" ile eşleştirmenizden ileri gelir! Doğru mu bu?

7. Peki, burada kaç renk sayabiliyorsun?

20'den Daha Az Renk
20 ile 32 Arası Farklı Renk
32 ile 39 Arası Farklı Renk
39'dan Daha Fazla Renk

8. Biraz da görsel algı! Seçeneklerdeki parçalardan hangisi aşağıdaki görsele ait değildir?

9. Aşağıda akan görsele 5 sn kadar bak!

Tamamdır.

10. Üste bakmak yok! Arabanın plakasının son hanesini hatırlıyor musun?

11. Aşağıda kaç tane rakam vardır?

12. Beyni kurcalayarak bitirelim! Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

a) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
b) Tüm şıklar yanlıştır.
c) h şıkkı doğrudur.
d) b şıkkı doğrudur.
e) Aşağıdakilerin hepsi doğrudur.
f) Yukarıdakilerin hepsi doğrudur.
g) h şıkkı yanlıştır.
h) Yukarıdakilerin hepsi yanlıştır.

Ha ha ha! NO!

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Ciddi olamazsın!

Psikoloji temelli sorulara cevap vermek, zihninle tam manasıyla barış içinde olmanı gerektirir. Fakat sanki sen birazcık kendinle ve zihninle savaş içerisindesin. Hiçkimse, zihniyle kavga içinde olmaktan bir fayda görmemiştir. Sen de görmeyeceksin. Zihninle bir bütün ol ve tekrar dene. Haydi!

Iııı ıhhh!

Iıııh, haayııırr! Cevap o değil işte, neyse bir sonraki sefere en azından yanlış cevabın hangisi olduğunu bileceksin. E bi zahmet doğruyu da bulursun artık, değil mi?

Sal şu zekanı bi' artık!

Rahat bırak zihnini artık, bırak ki o da çıkan tüm zorluklar karşısında düşünebilme yetisini kullanıp, seni doğruya yöneltebilsin! Haydi!

Son bir adım kalmıştı :(

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Yapma bunu!

İlk iki sorudan sonra bu iş bu sefer oldu dedik ama dikkatsizliğin bedeli biraz ağır oldu galiba.. Neyse, haydi bir daha!

Neler yapıyorsun yahu!

Zoru becerdin, bu seferde kolay olanda takıldın! Haydi topla şu dikkatini artık!

Zihin sarayında gezinen bir delisin!

İşte hem algısı hem de zekâsı ile fırtınalar estirecek bir beyin daha! Yüksek üretkenlik seviyen ve algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan ve kolay kolay da kurulamayacak soyut ve somut olgular arasında kusursuz ve etkili ilişkiler kurabilen, analitik düşünebilen ve en önemlisi zihinsel işlevleri uyumlu bir şekilde belirli bir amaca yönelik olarak kullanabilen bir bireysin. Ayrıca sen, renk ve görme özellikleri kusursuz bir biçimde gelişmiş, koku alma özelliği edinmiş ve nesneleri bir bütün halinde algılayabilen birisin. Fazla gelişen hayal gücünün yarattığı imgelem oluşturma özelliğin nedeniyle ele avuca sığmayan, zor kontrol edilebilen, hissi hareket eden ve bazen de olayları teferruatlı bir biçimde düşünmeyen birisin. Her ortama lazım olan ve duygularıyla hareket edebilen nadir insanlardansın kısaca. İnsanla dolmuş bu dünyanın, senin gibilere daha çok ihtiyacı var!

Dikkatin yerinde mi?

İyi misin? Her şey yolunda mı? Tam 'bu iş oldu' diyoruz fakat sen bir anda gidip yanlış cevapa yöneliyorsun. Neyse, olur böyle şeyler. Haydi bir daha!

Hııı... NO!

Hayır, hayır, hayır... Yapma bunu işte! Dikkatini tamamen toplama, kafanı teste verme vaktin gelmedi mi artık, ne dersin?

Ah, şu anlık akıl kaymalarımız...

Bilinç, insanoğlunun hükmetmekte en çok zorlandığı bilişsel kavramlardan birisidir. Kontrol altına alması, yaşamın doğru tarafına kanalize etmesi pek zordur. Bu nedenle pes etme, tekrar dene!

Topla kendini, az kaldı!

Neredeyse son soruya gelmiştin fakat anlık bir hata yüzünden en başa dönmekle mükellefsin! Haydi bakalım!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asdfgh_352

ilk soruda hata var,sarı rengi yeşil ve kırmızının karışımından oluşur.Ana renkler kırmızı mavi ve yeşildir.Bence araştırmadan test yapılmamalı...

patronus

IQ, dikkat vs testlerine kültür sorularının dahil edilmesine ezelden beri uyuzum. 4-5-6 gibi soruların beynin hangi tarafının çalıştığıyla hiç ilgisi yok. Tamamen bilgi soruları.

damlaltunkaya

Zihin sarayında gezinen bir delisin! İşte hem algısı hem de zekâsı ile fırtınalar estirecek bir beyin daha! Yüksek üretkenlik seviyen ve algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan ve kolay kolay da kurulamayacak soyut ve somut olgular arasında kusursuz ve etkili ilişkiler kurabilen, analitik düşünebilen ve en önemlisi zihinsel işlevleri uyumlu bir şekilde belirli bir amaca yönelik olarak kullanabilen bir bireysin. Ayrıca sen, renk ve görme özellikleri kusursuz bir biçimde gelişmiş, koku alma özelliği edinmiş ve nesneleri bir bütün halinde algılayabilen birisin. Fazla gelişen hayal gücünün yarattığı imgelem oluşturma özelliğin nedeniyle ele avuca sığmayan, zor kontrol edilebilen, hissi hareket eden ve bazen de olayları teferruatlı bir biçimde düşünmeyen birisin. Her ortama lazım olan ve duygularıyla hareket edebilen nadir insanlardansın kısaca. İnsanla dolmuş bu dünyanın, senin gibilere daha çok ihtiyacı var! ehuehuehueheuheueheu ben 😎😎😎

bagatur-kabasakal

Akrabalık sorusunu görünce vazgeçtim testten...

azraafk

12. sorudaki çocuk 10. Doktor'un oynadığı bir bölümde 'Are you my mommy?' diye gezen çocuk değil mi? Hjhyvjhb.

Görüş Bildir