Bu Testi Her 10 Bin Kişiden Yalnızca Bir Tanesi Bitirebilecek! O Kişi Olabilecek misin?

599PAYLAŞIM

İlkini çok beğendiniz, işte kod çözme/bağlantı kurma testlerinin ikincisi!

Kuralları açıklamama izin ver! Sadece 5 soru var, her soru için özel bir şifre bulunuyor. Bu şifre bazen direkt verilmiş olup işini bir nebze kolaylaştıracak, bazense çözmen gereken şifreyi bile senin bulman gerekecek.

Bu test diğerlerine hiç benzemiyor, gerçekten zorlanman gerekecek. Kafayı yemeye hazırsan başlıyoruz. Göster hünerlerini!

1. Basit bir soruyla başlayalım. Kodu çöz ve doğru cevabı ver: ''yrükzçdıeknakrı''

2. Kodu çöz ve ''x'' yerine kaç gelmeli söyle: 1 1 1 / 1 1 0 / 1 0 1 / 1 0 0 / 1 0 x / 1 1 1

3. Bu resim şıklardaki ülkelerden birine, bir insan üzerinden bağlanabiliyor. Hangisine?

4. Bağlantıya uymayan ülke hangisi?

Japonya
Kanada
Polonya
Danimarka
İsviçre
Estonya

5. Ve geldik son soruya, ipucu buralarda bir yerlerde. Saat kaç?

01:48
13:48

Maalesef testi tamamlayamadın!

Yine de sende o ışığı görüyoruz, hadi tekrar dene bakalım!

Dünyanın en büyük dehalarındansın!

Kodlar sana vız geldi, birer birer hepsini çözdün. Bağlantı kurma yeteneğinle zekanı çok net şekilde ispatladın ve her on bin kişiden biri oldun. Kocaman tebrikler!

Onedio testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selda-arda

çok kolay ya

ace.

test in güzelliğine inancım tam da işte devamını göremeyince olmuyo:D umutsuz vakayım sanırım

arda-onal

bitirdim sonra bida yaptm snra bidakinde aynı yanlışı 2 kere yapan salağım/fp

ayse_askar

Kodlar sana vız geldi, birer birer hepsini çözdün. Bağlantı kurma yeteneğinle zekanı çok net şekilde ispatladın ve her on bin kişiden biri oldun. Kocaman tebrikler!

semih-kanber1

1. Yüzden kırk çıkar 2. Bu soruda kelime veya cümleleri bilişim sistemlerine göre kodlayan sistem kullanılmış ( isimli siteye girip metin kısmındaki örneği silip yerine "onedio" yazın eksik olan koddaki 5'i decimal(ondalık kodlama) bölümünde görebilirsiniz. 3. Bu soruda Jules Verne in "Ay'a Seyahat" kitabına gönderme var, Amerika bayrağı detayı yazar mezarında ters dönsün diye sanırım. 4. Renk farkından Estonyaya 10 puan. 5. Burada fosfor parlaması geceye işaret ediyor dolayısıyla 01:48'i doğru cevap yapıyor. (21 Aralık en uzun gece detayı da verilmiş olabilir orası net değil tabi) İlkini daha çok beğenmiştim ama bu da başarılı devamı gelir umarım. Emeğine sağlık Eray Kaşıkcı bey :)

altair

Şuana kadar 184k kere çözülmüş ve sen ikinci soruya doğru yerden bakan ilk kişisin, özellikle tebrik ediyorum onun için :) Herkes binary üzerinden gitmiş ki orda yaratmak istediğim algı da oydu, ascii tablosunun üstünü öyle örtmeye çalıştım. Ayrıca güzel sözler için de teşekkürler, insanımız anlamadığı yapamadığı şeye sövmeye meyilli olduğundan biraz kızgın arkadaşlar var yorumlarda. O yüzden çözebilen insanları (gerçekten 10 binde bir) ve gelen güzel yorumları görmek iyi oluyor, devamı da gelecek tabii. :)

marsone-stoutson

2. soru ekrana bakarak çözülecek bir soru değilmiş yani. Diğerleri çözülüyor 1/10000 kısmını 2. soru oluşturuyordur.

wzeynep

2 gündür buraya gelip mal mal 2. soruya bakıyodum açıkladığın için çok teşekkür ediyorum semih kanber bey. ama hiç de rahatlatmadı niyeyse düşünerek bulabileceğim birşey değilmiş. neyse tebrikler kıskandım :(

Görüş Bildir