Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Sezon: Yerli Dizilerde Yersiz Ölen Karakterler!

3PAYLAŞIM

Bazen oyuncunun kadrodan ayrılması, bazen senaryo gereği bazen ise ortada hiçbir neden yokken ölen karakterleri listeledik. Bazıları ölümü hak edecek kadar “kötü” olabilir. Bazıları öldüğü için içimizde derin yaralar açılmış olabilir. Üzülme ya da sevinme! “Ölenle ölünmüyor, giden geri gelmiyor, kimse ölmeyi hak etmez.” gibi beylik lafları dizebiliriz fakat yapmıyoruz. Senin zaten bunları bildiğini biliyor direkt olarak konuya geçiyoruz.

Kocamın Ailesi - Yonca

Reytingler tıkırında giderken “sette kavga” haberleri çıktı. Selen Seyven “hayır yok öyle bir şey sözleşmem bitti” dedi. Her ne şekilde olursa olsun Kocamın Ailesi’nin başrol oyuncusu diziden acı bir ölümle ayrıldı.

O Hayat Benim - Nuran

Nuran Karakterine hayat veren Yeşim Ceren Bozoğlu birkaç hafta süren “diziden ayrıldı, ayrılacak” konuşmalarının sonunda diziden ayrıldı. Nuran hazin bir trafik kazasıyla sevenlerine veda etti.

Şeref Meselesi - Sibel

Nasıl olduğunu kendisinden dinleyelim. “Senaryonun orijinali gereği ayrıldım. Türkiye'de bir başrolün sezon sona ermeden ölmesi olağan dışı, biz orijinal senaryo gereği 12. bölümde ölen bir karakteri 21. bölüme kadar taşıdık. Bu yüzden beklenmedik, çok ters köşe bir gündeme imza attık”

Şeref Meselesi - Yiğit Kılıç

Dizi belki de sezonlar sürmedi ama Yiğit Kılıç hem Kerem Bürsin hayranları hem de dizinin genel kitlesi tarafından çok sevildi. Yeri geldi "Elif'in babası", yeri geldi "Mafya babası" olmaya çalıştı. Kardeşi Emir'in aksine hırsına ve kendi içindeki adalet duygusuna kurban gitti. Belki de kurban gitmedi, olması gereken oldu.

Diriliş Ertuğrul - Kurdoğlu

Ertuğrul’un elinden gelen ölüm ile imparatorluğun yükselmesi için geri sayım başlamıştı. Kurdoğlu’nun ölmesi dizinin sevenleri rahatlattı. Fakat her kötünün yerini bir başka kötünün doldurması kaçınılmazdır.

Poyraz Karayel - Zafer

Bütün sezon boyunca kaşınan Zafer karakteri dizinin finalinde sevmeyenlerine güzel bir veda etti. Senarist, Zafer’e karşı biriken öfke patlamasını duymuş olacak ki yazdığı ölüm sahnesi ekrana tam olarak yansımasa da çok acıttığını biz yine de hissettik. Buradan sonrası çok ciddi bir Game of Thrones SPOİLERI ile devam edeceğiz. Bu listesinin sona eklediğimiz Jon Snow'un ölümüyle, Poyraz Karayel'in ölümü arasındaki benzerliğe dikkat çekmek istiyorum. Normalde Poyraz Karayel Game of Thrones sezon finalinden çok sonraları yayınlamış olsaydı "Çalmışız yeeeee" diye etrafta dolanan bir sürü insan görebilirdik. Şükürler olsun ki yakın zamanda yayınlandılar ve Poyraz Karayel'in bu ölüm sahnesi tamamen senarist ve yönetminin hayal gücünden çıktığını anladık. Demek ki bir istesek bir Game of Thrones yapabiliriz ama istemiyoruz. Ne uğraşacağız.

Game of Thrones - Jon Snow

Konumuz yerli dizi de olsa ülkemizde en az yerli diziler kadar ilgi gören Game of Thrones’un belki de “en acıtan” ölümüne 5. Sezonda tanıklık ettik. Dünya olarak bu acıyı hala yüreklerimizde taşıyoruz. Hatta Game of Thrones izlemeyen insanlar bile bir devlet başkanı ölmüş gibi bu ölümden haberder olup "lan kötü olmuş" diyerek acımıza ortak oldu. Seni hiç bir zaman unutmayacağız Jon Reyiz! Seni de unutmayacağız tinerci Olly!

El Fatiha, Allah günahlarını affetsin, mekanları cennet olsun.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir