Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Mantık Yürütme Testini Geçebilecek misin?

12bPAYLAŞIM

İnsanoğlu varoluşundan beri mantık yürütmüştür. Doğru düşünme sanatıdır mantık. Peki sen ne kadar mantıklısın? Bunu öğrenmenin tek bir yolu var!

1. İk sorumuz klasik! Altı tilki altı tavuğu altı dakikada yakalıyorsa, altmış tavuğu altmış dakikada yakalamak için kaç tilki gerekir?

2. Popüler bir soruyla devam edelim! Araba kaç numaralı park yerinde?

3. Bir ıstaka ve bilardo topu 11 lira ediyor. Istaka toptan on lira daha fazla. Bilardo topu kaç liradır?

4. Burada kaç üçgen var?

5. Soru işareti yerine hangi sayı gelmeli?

6. Çekmecemde 28 tane (14 çift) siyah 8 tane (4 çift) gri çorap var. Oda lambam çalışmıyor ve karanlıkta çorapların renklerini ayırt etmek mümkün değil, bu yüzden çorapları alıp salona gitmem gerekli. Elimde en az bir çift aynı renk çorap olduğuna emin olmam için çekmeceden en az kaç çorap almalıyım?

7. Bir kitaplıktaki dört rafta sırasıyla 16, 20, 25 ve 27 adet kitap vardır. Her rafta eşit sayıda kitap olabilmesi için en az kaç kitabın yeri değiştirilmelidir?

8. Son soru! Hangi anahtar B sınıfını açar?

Sen mantıkta uzaysın!

Seni üç milyon yıllık insanlık tarihinin, Aristoteles'ten sonra en mantıklı 2. insanı ilan ediyoruz! Mantık senin hayatın olmuş, evliliğin bile mantık evliliği olacak o derece :) Bu hayatta en katlanamadığın şey ise mantık hataları! Deliriyorsun, çıldırıyorsun en ufak bir mantık hatası görünce. Özetle sen doğru düşünme sanatının ustasısın. Saygılar her şeyde mantık arayan insan!

Sen mantıklımtraksın!

Senin olayları neden sonuç ilişkisi içinde inceleme konusunda büyük bir yeteneğin var. Ancak bu yeteneği pek kullanmıyorsun. "Ne gerek var her şeyi mantıklı düşünmeye" kafasında olan bir üşengeçsin! Bizden sana tavsiye, o güzelim yeteneğini kullan heba etme!

Sen mantıklı değil duygusalsın!

Mantık ve duygu tarih boyunca hep çatışma içinde olmuştur. Her insanın içinde de bu çatışma az ya da çok yaşanır. Sende bu savaşın kaybedeni mantık! Bu yüzden sen duygusalsın ve hayatını duygularına göre yaşıyorsun, bu şekilde mutlu oluyorsun :) Mutlu olmaya devam et duygusal insan!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ibrahim-ismayil

mantıkta uzaymışım :')

iris-callous

Sen mantıklımtraksın! Senin olayları neden sonuç ilişkisi içinde inceleme konusunda büyük bir yeteneğin var. Ancak bu yeteneği pek kullanmıyorsun. "Ne gerek var her şeyi mantıklı düşünmeye" kafasında olan bir üşengeçsin! Bizden sana tavsiye, o güzelim yeteneğini kullan heba etme! (Gerizekalıyım ... ne mantıklımtrak ?)

ibrahim-ismayil

doru :D

merve-merwicecilla-kalemdrovic

mantıkta uzay olmuşuz

hasan-yilmaz27

Sen mantıkta uzaysın! Seni üç milyon yıllık insanlık tarihinin, Aristoteles'ten sonra en mantıklı 2. insanı ilan ediyoruz! Mantık senin hayatın olmuş, evliliğin bile mantık evliliği olacak o derece :) Bu hayatta en katlanamadığın şey ise mantık hataları! Deliriyorsun, çıldırıyorsun en ufak bir mantık hatası görünce. Özetle sen doğru düşünme sanatının ustasısın. Saygılar her şeyde mantık arayan insan!

murat-kurt7

banada sen mantikta uzaysin cikti ne oldu simdi nasada isemi alacaklar yoksa basbakan danismanimi yapacaklar bir de cok kisiye ayni sey cikmis bundan bir cacik olmaz arkadaslar mantikli düsünün :) :)

Görüş Bildir