Bu Kadarı da Fazla Artık Dediğiniz Yerde İmdada Yetişmeyi Başaran Aşırı Çılgın 15 Olay

6PAYLAŞIM

Dünyada enteresan olayların asla bitmeyeceğinin ispatı olan içeriklerimizin bu haftaki ayağıyla sizlerleyiz.

1. Guinness Rekorlar Kitabı en şişman hayvanlar kategorisini iptal etti. Rekor kırmak amacıyla hayvanlarını aşırı besleyen insanları engellemek için.

2. Zildjian isimli zil firması dünyanın en eski firmalarından biri. 1623 yılında İstanbul’da kuruldu.

Amaçları Osmanlı Devleti’nin düşmanlarını savaş alanında korkutmak için ziller üretmekti. Bugün milyonlarca müzisyen, davullarında Zildjian marka zilleri tercih ediyor.

3. 2002'de bir inek, Cincinnati’deki bir mezbahanın 2 metrelik çitini aştı, onu arayan polisleri 11 gün boyunca atlatmayı başardı, ulusal gazetelere manşet oldu ve sonunda New York’a ulaşarak özgürlüğüne kavuştu.

Bu olaya Cincinati Özgürlüğü deniyor.

4. 1 Nisan 1998’de Burger King gazeteye verdiği ilanda “solaklar için Whopper” çıkardığını açıkladı.

O gün binlerce müşteri Burger King’e akın edip “solaklar için Whopper” sipariş etmek istedi.

5. Eski ABD başkanı Calvin Coolidge ofisindeki acil durum butonuna sık sık basar, korumaları telaş içinde içeriye dalarken masasının altında saklanıp eğlenirdi.

6. 1987’de Fisher-Price firması, ses kasetlerine video kaydedebilen bir kamera çıkardı.

7. Bir zamanlar Amerika’da 4 milyar civarı kestane ağacı vardı. Fakat bir mantar türü hepsini yok etti.

8. Patlayan volkan neticesinde ortadan kalkan Pompeii şehrindeki graffiti’lerden birinde şöyle yazıyor: “Ağlayın kızlar. Penisim sizden vazgeçti. Artık erkeklerle haşır neşir. Elveda!”

9. Nikola Tesla bir kumar bağımlısıydı. Tüm eğitim parasını kumarda kaybedince okulundan atıldı ve sinir krizi geçirdi.

10. O esnada genç bir delikanlı olsa da, John F. Kennedy Büyük Buhran diye bir şey olduğunu Harvard’da okurken öğrendiğini itiraf etmiş.

11. Güney Amerika’da yerin altında, devasa esrarengiz tüneller mevcut. Bu tünellerin nesli tükenmiş dev tembel hayvanlar tarafından açıldığı düşünülüyor!

12. Ava Gardner bir defasında Ernest Hemingway’in havuzunda çırılçıplak yüzdü. Hemingway bu olayın ardından havuzun suyunun hiç değiştirilmemesini emretti.

13. Sean Connery bir defasında ismi James Bond olan bir polis tarafından trafik cezasına çarptırıldı.

14. 2005’te Etiyopya’lı bir kız 7 adam tarafından kaçırıldı ve dövülmeye başlandı. O esnada bir aslan sürüsü oraya gelip adamları kovdu ve yardım gelene kadar kızı korumaya devam etti.

15. Saddam Hüseyin’in oğlu Uday'ın gerçek bir Iron Maiden’ı vardı (dikenlerden oluşan bir işkence aleti) ve sevmediği insanları onunla cezalandırıyordu.

Saddam Hüseyin’in oğlu Uday'ın gerçek bir Iron Maiden’ı vardı (dikenlerden oluşan bir işkence aleti) ve sevmediği insanları onunla cezalandırıyordu.
Saddam Hüseyin’in oğlu Uday'ın gerçek bir Iron Maiden’ı vardı (dikenlerden oluşan bir işkence aleti) ve sevmediği insanları onunla cezalandırıyordu.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sciencesoldier

hayvanlarını şişmanlatan gerzeklere bir yasak gelmeli ve bir daha hayvan besleyememeliler.

denverr

Saddam huseyinin sonu nasıl da müthiş oldu darısı diğer diktatörlere

r2d2

Bunu bir de ıraklılara sormak lazım.. Yani Saddam başlarındayken mi daha iyilerdi yoksa şimdi saddamsız daha mı iyiler? Buradan bakınca halk açısından bir fark yok.. Kısaca düzen değişti, düzülen aynı kaldı gibi..

aaabbbcccddd

her diktatör sonrası böyle olacak diye bir kaide yok .Neyse ki herkes böyle düşünmüyor ki diktatörlerin sonu bir şekilde geliyor.

r2d2

Bundan diktatör güzellemesi yaptığımı nereden çıkardın delikanlı.. Halk diktatörünü kendisi yıksın, tabi o zekaya ve akla sahip ise. Başka ülkelerden Demokrasi! gelmesini beklemesin.. Zira gelen demokrasiden başka her şeye benzemekte..

r2d2

Valla ülkesi parçalanmış, her bir bölgesi özerk olmuş bir ülke vatandaşı ne kadar mutluysa o kadar mutlu işte.. Gerçi mutlu olan bir özerk bölge var ama şimdi orayı yazıp milletle uğraşasım yok...

Görüş Bildir