Bu İstanbul Testini Geçebilecek misin?

 > -
Abone ol

Püfür püfür bir vapurun yan tarafında 

Köprüde balık ekmek yemek 

Dolmuşa hadi gidelim demek 

Ver elini Yenikapı ver elini Bebek, Tarabya 

Şu anda oralarda olmak vardı ya 

Şimdi İstanbul'da olmak vardı anasını satayım..

İstanbulluyum diyenler. Haydi teste!

1. Öncelikle soralım. Deniz görme sıklığın nedir?

2. Vapur iskelesi olmayan yerleşim merkezi?

3. Erasmusçular hangi İstanbul semtinde daha yoğun takılır?

4. Hangi yerleşim yeri Avrupa yakasındadır?

Kandilli
Garipçe
Bostancı

5. ''Boğanın orada buluşalım'' diyen kişi hangi vapura binmeli?

6. Hangi sokak İstiklal Caddesi'nde değildir?

7. Heijan nerenin çocuğudur?

8. Peki hipsterların cirit attığı semt?

9. Hangisi İstanbul'da bir otobüs hattıdır?

10. Son olarak, Boza hangi semtte içilir?

İstanbul çocuğusun!

Verdiğin cevaplara tam bir İstanbul çocuğusun! Sanki paşa dedelerin İstanbul'da doğmuş gibi şehre hakimsin. İstanbul ve ortamlarına hakimiyetinle bizim soyumuz Osmanlı sarayına dayanıyor desen inanırlar. Bağcılar da senden sorulur Moda da! Köklü İstanbul mahallelerin muhtarı gibisin. 7 tepeli şehir senden sorulur ;)

İstanbul fatihisin!

Verdiğin cevaplara göre tam bir İstanbul fatihisin! Adeta girmediğin sokak kalmamış. Bilmediğin yerler yok mu? Elbette var ama senin için İstanbul'u biliyor demek zor değil. İstanbul'da sana lazım olan her yer hakkında yeterince bilgin var. ''Biz ailece İstanbulluyuz.'' diyen çakma İstanbulluları da hemen anlarsın ;)

İstanbul cahilisin!

Verdiğin cevaplara göre tam bir İstanbul cahilisin! Kulaktan duyma üç beş bilgin var o kadar. İstanbul kiiim, sen kim! Bak İstanbul'da da yaşıyor olabilirsin ama İstanbul'u tanımıyorsun.. Evden işe, işten eve.  Böyle İstanbulluluk olmaz. Arada dışarı çık, İstanbul'u tanı ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

İstanbul cahilisin! Verdiğin cevaplara göre tam bir İstanbul cahilisin! Kulaktan duyma üç beş bilgin var o kadar. İstanbul kiiim, sen kim! Bak İstanbul'da da yaşıyor olabilirsin ama İstanbul'u tanımıyorsun.. Evden işe, işten eve. Böyle İstanbulluluk olmaz. Arada dışarı çık, İstanbul'u tanı ;)

mertkozan

İstanbul çocuğusun! Verdiğin cevaplara tam bir İstanbul çocuğusun! Sanki paşa dedelerin İstanbul'da doğmuş gibi şehre hakimsin. İstanbul ve ortamlarına hakimiyetinle bizim soyumuz Osmanlı sarayına dayanıyor desen inanırlar. Bağcılar da senden sorulur Moda da! Köklü İstanbul mahallelerin muhtarı gibisin. 7 tepeli şehir senden sorulur ;)

meric-abdullah-citlak

Verdiğin cevaplara tam bir İstanbul çocuğusun! Sanki paşa dedelerin İstanbul'da doğmuş gibi şehre hakimsin. İstanbul ve ortamlarına hakimiyetinle bizim soyumuz Osmanlı sarayına dayanıyor desen inanırlar. Bağcılar da senden sorulur Moda da! Köklü İstanbul mahallelerin muhtarı gibisin. 7 tepeli şehir senden sorulur ;)

kevin-bey

İstanbul çocuğusun! İstanbul çocuğusun! Verdiğin cevaplara tam bir İstanbul çocuğusun! Sanki paşa dedelerin İstanbul'da doğmuş gibi şehre hakimsin. İstanbul ve ortamlarına hakimiyetinle bizim soyumuz Osmanlı sarayına dayanıyor desen inanırlar. Bağcılar da senden sorulur Moda da! Köklü İstanbul mahallelerin muhtarı gibisin. 7 tepeli şehir senden sorulur ;)

Gizli Kullanıcı

İstanbul çocuğu çıktı halbuki şehir başka

Görüş Bildir