Bu İnanılmaz Zor Fotografik Hafıza Testini Geçebilecek misin?

 > 
18bPAYLAŞIM

Fotografik hafıza herkeste olmayan ve son derece dikkat gerektiren bir hafıza türüdür. Şimdi sana bu yeteneğini test etmen için bu testi hazırladık! Hadi bakalım, sen bu dersten geçebilecek misin?

1. Şimdi bu resme 10 saniye çok dikkatli bir şekilde bak!

Yatağın üstündeki battaniye ne renkti?

Kırmızı
Mavi
Yeşil
Turuncu

Peki ya kaç tane sandalye vardı odada? Soruyu çözdükten sonra aşağı inip diğer soruyu çözmeyi unutma!

2. Şimdi de bu resme 10 saniye çok dikkatli bir şekilde bak!

Resimde hiç kedi var mıydı? Soruyu çözdükten sonra aşağı inip diğer soruyu çözmeyi unutma!

3. Şimdi sana iki tane resim göstereceğiz: Bu iki resimde de beyaz bölgeler olacak; sırayla önce birinci resmi ezberlemeni sonra da ikinci resmi ezberlemeni istiyoruz. Ardından sana başka bir resim göstereceğiz: Orada da üzerinde numaralar olan bölgeler olacak. Senden istediğimiz gösterdiğimiz iki resimde de beyaz olan bölgenin son resimde hangi numaraya denk geldiğini bulman! Hazır mısın?

İlk resim bu! İyi ezberle!

Bu da ikinci! Hadi bunu da at hafızaya!

Yukarı bakmak yok hile yapma lütfen! İki resimde de beyaz olan bölge hangi numaraya denk geliyor? Soruyu çözdükten sonra aşağı inip diğer soruyu çözmeyi unutma!

4. Anladın değil mi? Hiç de zor değil. Hadi şimdi biraz zorlaştıralım!

Dikkatle ezberle hadi!

Bunu da dikkatlice at hadi hafızaya!

İkisinde de beyaz olan bölge hangi numaraya denk geliyordu? Sana bir kıyak yapıp seçenekleri de azalttık bak! Soruyu çözdükten sonra aşağı inip diğer soruyu çözmeyi unutma!

5. Hadi son bir tane daha! İyice ezberle bunu!

Şimdi de bunu iyice ezberle!

İkisinde de beyaz olan bölge hangi sayıya denk geliyordu? Soruyu çözdükten sonra aşağı inip diğer soruyu çözmeyi unutma!

6. Son olarak sana yine iki resim göstereceğiz. Bu resimlerin ikisinde de mavi ve kırmızı noktalar olacak. Senden iki resimde de kırmızı noktaların yerlerine dikkatle bakmanı istiyoruz, sonrasında da iki resim birleştiğinde kırmızı noktaların aslında hangi harfi oluşturduğunu bulmanı! Hazırsın bizce!

Kırmızı noktaların yerini iyice kafana kazı, sonra diğer resme geç hadi!

Bunları da at hadi hafızaya!

Az önce ezberlediğin resimlerde kırmızı noktalar hangi harfi oluşturuyordu?

Maalesef geçemedin!

Üzgünüz ama sen bu fotografik hafıza testini geçemedin güzel kardeşimiz! Ama üzülme, zaten fotografik hafıza dediğimiz yetenek herkeste olmaz ve açıkçası testimizde oldukça zorlayıcıydı! Bizce senin dikkat hatası yapmış olman muhtemel, bir daha ve daha dikkatli bir şekilde çözersen başarılı olacağına inanıyoruz!

Fena bir performans sergilemedin!

Üstün bir başarı göstermesen de hiç de fena bir performans sergilemedin bu fotografik hafıza testinde. Fakat bizce biraz daha dikkatli olsaydın oldukça başarılı olabilirdin. Evet, sorular zor: Fakat dikkat ile üstesinden gelinemeyecek sorular da değil! Az biraz daha dikkat ve odaklanma ile en iyi sonucu elde edeceğine inanıyoruz!

Fotografik hafızan almış yürüyor!

Tebrikler! Bu testi çözen insanların çoğunluğundan daha yüksek bir sonuç elde ettin! Bu da bize senin fotografik hafızanın oldukça iyi olduğunu hatta alıp başını yürümekte olduğunu gösteriyor. Dahası konsantre yeteneğinin, sezgilerinin ve hafızanın da oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz. Hemen havaya girme fakat, çünkü maalesef en iyi sonuca ulaşamadın! Adeta ucundan kaçırdın, hadi şimdi tekrar daha dikkatli ve odaklanmış bir şekilde çöz! Bunu yapabileceğini biliyoruz!

Tam bir fotografik hafıza profesörüsün sen!

Gerçekten inanılmaz! Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir fotografik hafıza çok az insanda var. Sen bu konuda amfiler dolusu insana ders bile verebilecek derecede yeteneklisin! Elbette sadece fotografik hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin ve sezgilerin de yardım etti! İnsanüstü denebilecek derecede bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmetcan-saddasdsa

:D okarda degil be :D Gerçekten inanılmaz! Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir fotografik hafıza çok az insanda var. Sen bu konuda amfiler dolusu insana ders bile verebilecek derecede yeteneklisin! Elbette sadece fotografik hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin ve sezgilerin de yardım etti! İnsanüstü denebilecek derecede bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan!

nuray-can-bertan

Kasten hepsini yanlış yapınca : Üzgünüz ama sen bu fotografik hafıza testini geçemedin güzel kardeşimiz! Ama üzülme, zaten fotografik hafıza dediğimiz yetenek herkeste olmaz ve açıkçası testimizde oldukça zorlayıcıydı! Bizce senin dikkat hatası yapmış olman muhtemel, bir daha ve daha dikkatli bir şekilde çözersen başarılı olacağına inanıyoruz!

hilmi-akkaya

harikaymışım , inanılmazım aman Allah 'ım mütiş bişeyim :D

gam6

hiç fena bir performans sergileme din :D

mervilikk1

Vay anasını sayın seyirciler! :D Tam bir fotografik hafıza profesörüsün sen! Gerçekten inanılmaz! Bu sonuca ulaşan o kadar az insan var ki! Sahip olduğun yetenekle gurur duymalısın, çünkü bu denli iyi bir fotografik hafıza çok az insanda var. Sen bu konuda amfiler dolusu insana ders bile verebilecek derecede yeteneklisin! Elbette sadece fotografik hafızanla buralara gelmedin ama; sana dikkatin, konsantre yeteneğin ve sezgilerin de yardım etti! İnsanüstü denebilecek derecede bir yeteneğe sahipsin, değerini iyi bil ve bunu çok iyi yerlerde kullanmayı unutma güzel insan!

Görüş Bildir