Bu Hafta Yaşam Kalitenizi Bir Üst Seviyeye Çekecek Birbirinden Kullanışlı Tavsiyeler

2PAYLAŞIM

"Mutlaka deneyeceğim!" dediklerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

1. Tatile çıkmadan önce evinizi temizleyin. Evinize yorgun argın döndüğünüzde temiz bir evle karşılaşmak: Paha biçilemez!

2. Uzun süreli ilişkilerde taraflar birbirlerinin ufak tepkilerini kanıksayabilir ve görmezden gelebilirler. Bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız karşı tarafa sorun ve açık olun.

3. Bir hedefinizde başarısız mı oldunuz? Bir dahaki sefere tüm odağınızı hedefinize vermek yerine, hedeflediğiniz şeyin geçerli olduğu sistemi analiz edin ve buna yönelik çalışın.

4. Elektronik bir eşyanız ıslandıysa pirince yatırmayın. Saç kurutma makinesiyle kurutun.

5. Hasta ziyareti yapacaksanız çiçekten daha işlevli şeyler götürmeyi deneyin.

6. Bir konuda negatif görüşleriniz varsa bile pozitif biçimde ifade etmeye çalışın. İnsanların saygısını kazanacağınız gibi daha çok ciddiye alınırsınız.

7. Basit kararları dahi almakta zorlanıyorsanız şu soruyu sorun: 10 yıl sonra bir şey ifade edecek mi? Etmeyecekse yapın gitsin. Ne olduğu fark etmez.

8. Uzun ve resmi bir mail kaleme alıyorsanız kim olduğunuzu (tabii sizi tanımıyorsa) ve niyetinizi ilk cümlede özet biçimde ifade edin.

9. Bir kağıda adınızı ve telefon numaranızı yazın ve cüzdanınıza koyun. Cüzdanınız olur da kaybolursa illa açgözlü birilerinin eline geçecek diye bir kural yok.

10. Yaşlı insanlara gençliklerini sorun ve anlatmalarını isteyin.

11. Yeni bir tarif denemeden önce, tarifin tamamını baştan sona okuyun.

12. Daha önce bulunmadığınız bir ortama girecekseniz ve nasıl giyineceğinize karar veremiyorsanız, mümkün olduğunca şık giyinin. En fazla ortamdaki en şık insan olursunuz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
biraskolnikov

Bu içerik çok tekrara düşmeye başladı. Hep aynı bilgileri yazıyorlar.

haralagurele

#2 Uzmanlar: İlişkinizde iletişim kurun ve sorunlarınızı konuşun Ben: Hayatım bir sorunumuz mu var oturup bi konuşalım... Herhangi bir türk erkeği: Yoooğğğ nalaka yağ? Benim sorunum yok senin varsa sen düşün.

bookworm

Türk erkeklerinin bir kısmı, Türk erkeklerinin büyük çoğunluğu vs. deseydin daha mantıklı olurdu. :)

elif-tugtekin1

Sakın elektronik eşyaları saç kurutma makinesiyle kurutmayı denemeyin abi bu ne saçmalık? Saç kurutma makinesi cihazdaki suyu kurutmaz aksine ilk aşamada yer değiştirmesini sağlar ki bu da cihazınız henüz kısa devre yapmadıysa birr güzel yanmasına ve suyun derine gitmesini sağlar o yüzden siz siz olun, şov yapmayın, pirince yatırın.

Görüş Bildir