Bu Fan Teorisine Göre ''Kara Şövalye'' Filminin Gerçek Kahramanı Joker Olabilir!

Sanat
107PAYLAŞIM

Reddit'de bir Batman hayranı, Chris Nolan'ın çektiği ''Kara Şövalye'' filmi ile ilgili çok ilginç bir teori ortaya attı. 

Teorinin tamamı için: reddit

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/articles/fan-the...

Hayranın teorisine göre, Joker her ne kadar '' yalancı bir ruh hastası'' gibi gözükse de, aslında gerçek bir kahraman!

Evet kulağa ilginç geliyor.

Dediğine göre Gotham şehrindeki iyi şeyler, - Gotham'daki suç ailelerinin yok olması, Dent yasası, yasa dışı kanun infazcılığının modasının geçmesi gibi - Joker'in davranışlarının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

''En sonda Gotham tam olarak temizlenmişti. İyi bir şeyler yapmadan çok önce ölen Harvey Dent yüzünden değil, 8 yıl boyunca adeta sürgünde yaşayan Batman yüzünden değil. Gotham güvendeydi çünkü Joker sokakları temizledi. Ahlaksız polisleri saf dışı bıraktı, organize suç ailelerini finansal olarak dağıttı (örneğin en baştaki kendisine yardım eden hırsızları öldürdüğü banka soygunu), hatta kendisini şehrin koruyucusu ilan eden uçan bir yarasadan kurtuldu.'' 

Yani düşününce her şeyini planlayan Joker'in amacının bu olması imkansız gözükmüyor. En baştaki banka soygunundan, hastaneyi patlatmasına kadar belki de yaptığı her şeyin bir sebebi olan Joker'i, bir de bu açıdan görmek için filmleri tekrar izlemek kaçınılmaz oldu!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omer-varol1

En iyi ne batman ne joker en iyi adam bruce wanye "Gotham ın bruce wayne ye ihtiyaci var" cümlesini hatırlayan tek benmiyim

nimbus.

"Ha hahha hi hohu hahha bende kendi esprilerimi kötü sanırdım"

narutolga

Mesela ben de matrix filminde ki agent smith'i haklı buluyorum bazen. Bu tür karakterleri yöntemleri yanlış olduğu için kötü buluruz zaten. Yoksa davalarında genellikle haklı olurlar. Kötünün salt kötü, iyinin salt iyi olduğu filmlerden bahsetmiyorum.

dilara-cicek

zaten joker en iyisi batman çok yapmacuk hiç sevmem adşkowela

Gizli Kullanıcı

Ben zaten hep Joker'i sevmişimdir.Batman falan çok yapmacık tavırlar.asadsdsfssd

Görüş Bildir