Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Emsalsiz Zeka Testini Çözenlerin %93'ü Son Soruyu Göremeyecek!

5.8bPAYLAŞIM

Zeki misinizdir?

Sizlere yöneltilen sorulara başka açılardan bakabilmeyi başaran, aklı ile barışık olan biri misiniz peki?

Sayısal zekanızı, görsel ve sözel zekanız ile aynı potada eritmeyi başarabilmiş misinizdir, ne dersiniz?

Evet, bu gerçek bir meydan okuma!

1. Hazırsan başlayalım! '?' işareti olan yere hangisi gelmeli?

2. 15'ten sonra hangi sayı gelmelidir?

4
5
10
14

3. Aşağıdakilerden hangisi diğerlerinden farklıdır?

4. Bu sekiz noktayla bir daire çizilebilir. Peki, bu sekiz noktayı da içine alan bir kare çizmek mümkün mü?

5. Kolay bir soru ile devam edelim. Bu renkte, aşağıdakilerden hangisi yoktur?

6. Burada '?' işareti olan yere hangisi gelmeli?

7. ?? işareti olan yere hangisi gelmeli?

80
98
112
120

8. Hangisi aşağıdaki kübün açık hali olabilir?

9. Aşağıdaki bilgilere göre dört kişilik bu grupta uzundan kısaya doğru sıralandıklarında Murat kaçıncı sıradadır?

10. 5 numaraya hangi şekil gelmelidir?

11. Bir nebze artıralım seviyeyi! Sence '?' olan yere hangi sayı gelmeli?

20
30
33
49

12. Bir kitaplıktaki dört rafta sırasıyla 16, 20, 25 ve 27 adet kitap vardır. Her rafta eşit sayıda kitap olabilmesi için en az kaç kitabın yeri değiştirilmelidir?

44
48

Daha ilk soruydu halbuki :(

Daha ilk sorudan elendin, nasıl olduysa artık... Dikkatsizliğine denk geldiğimizi düşünüyoruz, normalde böyle şeyler yaşamazdın çünkü. Neyse problem yok, zihnini biraz dinlendirdikten sonra tekrar çöz bakalım testi!

Ne yaptın öyle!

Çok bir şey söylemeye gerek yok bu aşamada, olur böyle şeyler. Haydi bir daha!

Soru mu zor geldi?

Yanlış cevaplamana dair çok fazla bahane bulunabilir fakat öyle sanıyoruz ki en doğru şey, dikkatini bir an için kaybetmen olacaktır. Olur ama, sorun yok. Haydi bir daha!

Olmadı bu!

Dikkatini toplamakta birazcık zorlanıyor gibisin ama hiçkimse, zihniyle kavga içinde olmaktan bir fayda görmemiştir. Sen de görmeyeceksin. Zihninle bir bütün ol ve tekrar dene. Haydi!

Nasıl üzülmeyelim şimdi? :(

Dikkatli olacağına dair söz vermemiş miydin az önce? Neyse, haydi bir daha!

Yapma bunu!

Güzel gidiyordun, zihninde iyice teste odaklanmış gibiydi fakat yine olmadı. İlerideki soruların daha da zor olacağını bilirsen belki, bir sonraki başlayışında daha dikkatli olursun. Haydi bakalım!

Zihninin derinlerinde gizlenen biri var!

Odağını tam anlamıyla bu teste vermeni engelleyen bir şeyler, birileri var sanki, ne dersin? Aklındaki her şeyi yok et ve teste odaklan. Haydi bir daha!

Anlık zihin kayması yaşadın!

Zihin, insanoğlunun hükmetmekte en çok zorlandığı bilişsel kavramlardan birisidir. Kontrol altına alması, yaşamın doğru tarafına kanalize etmesi pek zordur. Bu nedenle pes etme, tekrar dene!

Aklın mı karıştı sanki?

Gayet iyi gidiyorsun çünkü pek çokları bu soruya dahi gelemeden kaçtı gitti. Sen ve senin gibi, beyni ile işbirliği içinde olan ve kaybetmekten hoşlanmayanlar kaldı! Ha gayret!

Bir adım daha kalmıştı halbuki!

Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi!

Yapmaaa :(

Son soruydu halbuki... Neyse, buraya kadar geldikten sonra bir kez daha deneyip, doğru cevaba ulaşmak çok da zor olmasa gerek. Haydi son bir gayret!

Delilik sınırını aşmış bir dahisin!

İşte hem algısı hem de zekâsı ile fırtınalar estirecek bir beyin daha! Sen yüksek algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan ve kolay kolay da kurulamayacak soyut ve somut olgular arasında kusursuz ve etkili ilişkiler kurabilen, analitik düşünebilen ve en önemlisi zihinsel işlevleri uyumlu bir şekilde belirli bir amaca yönelik olarak kullanabilen bir bireysin. Kendince geliştirdiğin yöntemler ile problemleri kolayca algılayıp, analiz ederek uzun vadeli çözümler üretebiliyor, bilinmeyenler üzerine somut çıkarımlar yapabiliyorsun. Elde ettiğin bu bilgi birikimini de zihin hazinende saklıyorsun. Bu sayede, nerede, nasıl davranman gerektiğini daima biliyorsun. Ancak en önemlisi ise, aynı şeyi defalarca yapsan bile her seferinde farklı sonuçlar beklemen gerektiğinin farkındasın. Keşke herkes senin gibi akıllıca davranmayı amaç edinse, o zaman dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu!

Onedio IQ'yu Facebook'dan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cirkinordek-elizabeth

Delilik sınırını aşmış bir dahisin! İşte hem algısı hem de zekâsı ile fırtınalar estirecek bir beyin daha! Sen yüksek algılama kapasiten sayesinde aralarında ilişki olmayan ve kolay kolay da kurulamayacak soyut ve somut olgular arasında kusursuz ve etkili ilişkiler kurabilen, analitik düşünebilen ve en önemlisi zihinsel işlevleri uyumlu bir şekilde belirli bir amaca yönelik olarak kullanabilen bir bireysin. Kendince geliştirdiğin yöntemler ile problemleri kolayca algılayıp, analiz ederek uzun vadeli çözümler üretebiliyor, bilinmeyenler üzerine somut çıkarımlar yapabiliyorsun. Elde ettiğin bu bilgi birikimini de zihin hazinende saklıyorsun. Bu sayede, nerede, nasıl davranman gerektiğini daima biliyorsun. Ancak en önemlisi ise, aynı şeyi defalarca yapsan bile her seferinde farklı sonuçlar beklemen gerektiğinin farkındasın. Keşke herkes senin gibi akıllıca davranmayı amaç edinse, o zaman dünya daha yaşanılabilir bir yer olurdu!

melis.kilic

Delilik sınırını aşmış bir dahisin! dahiliği sizden öğrenecek değilim .

tahir19

7. sorunun cevabı için herkes farklı bir şey yazmış kısaca şöyle Eşitliklerdeki ikinci çarpana hep birden başlayarak 1,2,3,4 diye sıra ile ekleyerek çarpıyoruz yani 2x3=8 mean 2x4=8 ( 1 arttırdık ) 3x7=8 mean 3x9=27 ( 2 arttırdık ) 4x5=8 mean 4x8=32 ( 3 arttırdık ) devamını kendiniz getirirsiniz

minik-fare

Bir adım daha kalmıştı halbuki! Yazacak çok fazla şey yok. Zaten sona geldin ve bir şeyler söyleyerek aklını karıştırmayalım hiç. Son bir adım, haydi! AMAN YA

emremer

Emsalsiz Abartılmış konu başlığı.. abartma sınırı geçmiş bir "Yalan"..

Görüş Bildir