Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Dikkat Testini Geçebilecek misin?

 > -

Dikkat, beynin el feneridir. Bir noktaya yoğunlaşmanın anahtarıdır! Yaptığın işte başarılı olmanın en büyük sırlarından biridir dikkali olmak! Peki sen ne kadar dikkatlisin? Bunu öğrenmenin tek bir yolu var!

1. İlk soru! Bir çiftçinin 17 keçisi vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, keçilerden dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. Şu anda çiftçinin kaç keçisi var?

2. Hızlıca yolları izle ve kelimeyi bul!

3. Bu resme baktığında kaç tane insan figürü görüyorsun?

4. Aşağıdaki cümledeki "F" harflerini hızlıca say! Kaç tane F harfi saydın?

5. Bu fotoğrafta kamufle olmuş bir asker var! Acaba nerede?

6. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güneye bakan bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur? Hızlı düşün!

7. İşlemleri hızlıca yap! 1000 al 40 ekle 1000 daha ekle 30 ekle 1000 daha artı 20 artı 1000 ve artı 10! Toplam ne çıktı?

8. Son soru! 8. kızın adı ne?

Sen dikkat masterını Harvard'da yapmışsın!

Sen dünyanın en dikkatli insanlarından birisin! Bir şeye konsantre olmak istediğinde hiçbir şey seni engelleyemiyor. Tüm enerjini bir noktaya yoğunlaştırabiliyorsun ve bu sayede her işin en iyisini yapıyorsun! Ayrıca sen birden fazla işi yapma konusunda da yeteneklisin, "multi-tasking"in gelişmiş yani! Kısacası senin lügatında "dikkatsizlik" diye bir kelime yok seçilmiş insan. Saygılar.

Sen dikkate şayan bir insansın!

Sen önünde tek bir şey olduğunda dikkatini toplayabiliyorsun. Ancak birkaç şeyle birden ilgilenmen gerektiğinde biraz bocalıyorsun. "Multi-tasking" denilen şey sende pek yok yani. Ama olsun senin duruşun yeter be dikkate şayan insan!

Sende dikkat dağınıklığı var :(

Senin dikkatin biraz dağınık gibi gibi. Birden fazla şeyle karşılaştığında odaklanmakta büyük zorluk çekiyorsun, kafanın içi darmadağın oluyor. Ayrıca sen yerinde duramıyorsun sürekli bir hareket etme enerjisi var içinde. Bu yüzden eğlencelisin sen. Arkadaşların seninle vakit geçirmekten çok hoşlanıyor, kıpır kıpır insan!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nurcii

Sen dikkat masterını Harvard'da yapmışsın!

haticepolat16

Sen dikkat masterini Harvard' da yapmışsın! TABİ YAA NE SANDİN LAN😂

orhan-ulusoy

Sen dikkate şayan bir insansın!

emqeee

3. Bu resme baktığında kaç tane insan figürü görüyorsun? 2.'yi göremeyenler balığın kafasından sola doğru bakın kayalardan oluşan çıplak bir hatun var :D

emqeee

6. evin her cephesi nasıl güneye bakıyor. onu anlamaya çalışıyorum benim yeğene ev çizdim dediğim zaman her tarafını aynı anda görebiliyorsun seninkide onun gibi mi. ben mi yanlış biliyorum evin cephesi dediğin zaman sağından solundan arkasından önünden bahsetmiyor muyuz ?

sipidik-sipidik-yuzen-balik

kuzey kutbunun tam merkezini baz alıyor sanırım.

bunakkaptan

Senin IQ numaran mutlaka ayakkabı numarandan küçüktür.

emqeee

sığır kardeşim bilmediğim şeyi soruyorum. bence sende denemelisin. gerçi şaşkalozsun sen beceremezsin şimdi tamam bırak bırak

sipidik-sipidik-yuzen-balik

sevdim. askeri hala göremiyorum tabi.

emqeee

sağ alta bak askerin kaskını görebilirsin

asltnc91

Kaskı gördümde ihtimal vermedim onun olucağına nasıl bir kamuflajsa o

emqeee

aslı valla ben seçtiğimde cevabı doğru dedi :D doğrudur kasktır herhalde ama daha çok taş gibi duruyor :D

sipidik-sipidik-yuzen-balik

ya onu bende gördüm kaskı ama aslında tam göremedimmişim. mızın ışım..

sipidik-sipidik-yuzen-balik

https://e.radio-capital.io/normal/2016/01/15/1524390.jpg https://assets.vice.com/content-images/article/german-army-snipers-photos-simon-menner/galleryImage/08.jpg

Görüş Bildir