Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Dikkat Testini Geçebilecek misin?

 > 
7.6bPAYLAŞIM

Dikkat, beynin el feneridir. Bir noktaya yoğunlaşmanın anahtarıdır! Yaptığın işte başarılı olmanın en büyük sırlarından biridir dikkali olmak! Peki sen ne kadar dikkatlisin? Bunu öğrenmenin tek bir yolu var!

1. İlk soru! Bir çiftçinin 17 keçisi vardı. Sürüde salgın hastalık oldu, keçilerden dokuzu ağır hastalandı, diğerleri öldü. Şu anda çiftçinin kaç keçisi var?

2. Hızlıca yolları izle ve kelimeyi bul!

3. Bu resme baktığında kaç tane insan figürü görüyorsun?

4. Aşağıdaki cümledeki "F" harflerini hızlıca say! Kaç tane F harfi saydın?

5. Bu fotoğrafta kamufle olmuş bir asker var! Acaba nerede?

6. Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güneye bakan bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur? Hızlı düşün!

7. İşlemleri hızlıca yap! 1000 al 40 ekle 1000 daha ekle 30 ekle 1000 daha artı 20 artı 1000 ve artı 10! Toplam ne çıktı?

8. Son soru! 8. kızın adı ne?

Sen dikkat masterını Harvard'da yapmışsın!

Sen dünyanın en dikkatli insanlarından birisin! Bir şeye konsantre olmak istediğinde hiçbir şey seni engelleyemiyor. Tüm enerjini bir noktaya yoğunlaştırabiliyorsun ve bu sayede her işin en iyisini yapıyorsun! Ayrıca sen birden fazla işi yapma konusunda da yeteneklisin, "multi-tasking"in gelişmiş yani! Kısacası senin lügatında "dikkatsizlik" diye bir kelime yok seçilmiş insan. Saygılar.

Sen dikkate şayan bir insansın!

Sen önünde tek bir şey olduğunda dikkatini toplayabiliyorsun. Ancak birkaç şeyle birden ilgilenmen gerektiğinde biraz bocalıyorsun. "Multi-tasking" denilen şey sende pek yok yani. Ama olsun senin duruşun yeter be dikkate şayan insan!

Sende dikkat dağınıklığı var :(

Senin dikkatin biraz dağınık gibi gibi. Birden fazla şeyle karşılaştığında odaklanmakta büyük zorluk çekiyorsun, kafanın içi darmadağın oluyor. Ayrıca sen yerinde duramıyorsun sürekli bir hareket etme enerjisi var içinde. Bu yüzden eğlencelisin sen. Arkadaşların seninle vakit geçirmekten çok hoşlanıyor, kıpır kıpır insan!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kurtulus-nizam

Sen dikkat masterını Harvard'da yapmışsın! Sen dikkat masterını Harvard'da yapmışsın! Sen dünyanın en dikkatli insanlarından birisin! Bir şeye konsantre olmak istediğinde hiçbir şey seni engelleyemiyor. Tüm enerjini bir noktaya yoğunlaştırabiliyorsun ve bu sayede her işin en iyisini yapıyorsun! Ayrıca sen birden fazla işi yapma konusunda da yeteneklisin, "multi-tasking"in gelişmiş yani! Kısacası senin lügatında "dikkatsizlik" diye bir kelime yok seçilmiş insan. Saygılar.

utku-zayim

dikkat dağınıklığım yok!yalancı!

efecan32

Sen dikkate şayan bir insansın :D

mustafamerve-nevruzoglu

Sen dikkat masterını Harvard'da yapmışsın! Evet kesin öyle... Testin cevaplarına önceden bakan herkes Harvard'da master yapabilir.

ceren-guler16

sen dikkat masterını harvardda yapmışsın

Görüş Bildir