Bu Bahar Bütün Renkler Beyoğlu'nda

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bu Bahar Bütün Renkler Beyoğlu'nda

Bu Bahar Bütün Renkler Beyoğlu'nda

Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu’nun güzelliğine güzellik, değerine değer katacak yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Tüm ilçede başlattığı boya kampanyası ile dış cephe boyası eskimiş ve yıpranmış binalar boyanarak bakımsız eski şehir görüntüsü yerini, canlı, tarihi ve kültürel dokuya uygun binalara bırakıyor.

Güzel Beyoğlu Projesi ile bugüne kadar 5 binden fazla tarihi yapının yeniden boyanmasını, bakım ve onarımlarının yapılmasını sağlayan Beyoğlu Belediyesi bu projenin devamında Beyoğlu’ndaki tüm binaların boya, bakım ve onarımı için Türkiye’nin sektöründe öncü boya firmalarıyla protokol imzaladı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve duyarlılıkla katkı sağladığı, binaları güzelleştiren kampanya Beyoğlu Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü Kentsel Tasarım Atölyesi tarafından yürütülüyor. İlçedeki tüm binaların boyanması için her türlü kolaylığı sağlayan Kentsel Tasarım Atölyesi vatandaşlarla birebir görüşmeler ve toplantılar yapıyor, kampanya hakkında bilgi veriyor. Binasını boyatmak isteyen vatandaşlar, yapılan görüşmelerde, boya firmaları ile imzalanan protokol neticesinde en kaliteli boyaları en makul ücretlerle temin edecekleri, kendilerinden iskele harcı alınmayacağı ve her binanın hasarı yerinde tespit edilerek kendilerine yardımcı olunacağı bilgilerini memnuniyetle karşılıyor. İstiklal Caddesi ve caddeye çıkan ara sokaklar ile Cihangir’de başlayan boya kampanyası Firuzağa, Galata bölgesi, Galipdede ve Yüksek Kaldırım caddelerinde devam ediyor.

Binasını boyatmak isteyenlerin yapacağı tek şey Beyoğlu Belediyesi’nin numaralı telefonunu aramak ve 118 numaralı dahiliyi çevirmek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cihangir
Görüş Bildir