Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu 'At Gibi' Zorlu Leyla ile Mecnun Testini Geçebilecek misin?

-

Leyla ile Mecnun hayatımıza sessiz sedasız giren ama göndermeleriyle olsun absürt mizahıyla olsun gönüllerimizin fenomeni olan birkaç diziden biri. Peki sen bu muhteşem diziye ne kadar hakimsin?

1. Hemen başlayalım. Bu karakterlerden hangisi Leyla değildir?

2. Dizinin en tatlı çiftlerinden biri de şüphesiz Erdal Bakkal ve eşi. Peki bu ikili nasıl tanıştı?

Bir rock konserinde
Ortak arkadaşlar vasıtasıyla
Yanlışlıkla
Erdal'ın bakkalından alışveriş yaparken

3. Mecnun, Kırlent Hakkı'yı kimden almıştır?

Fuzuli
Ak Sakallı Dede
Dostoyevski

4. İsmail Abi'nin görür görmez vurulduğu Şekerpare nerelidir?

Ankara
Muğla
İzmir
İstanbul
Antalya
Bursa

5. Çiçekçi kadının oğlu Melül'ü hatırlamışsındır. Peki Melül neden sessizdir?

Sınav stresi yüzünden
Annesinden korktuğu için
Doğuştan dilsiz olduğu için
Canı öyle istediği için

6. Dizide Metin'in kurduğu ülke Metonya'nın en son başkenti neresidir?

7. Hangi ünlü şahıs İsmail Abi'nin dedelerinden değildir?

Mozart
Da Vinci
Kazıklı Voyvoda
Pasteur
Karacaoğlan
Hipokrat

8. Hırsız Yavuz kendisini ne olarak tanımlıyor?

9. Mecnun'un soyadı nedir?

10. Son mu soruya geldik? Dizinin 28. bölümünde karakterler yer değiştirmişti. Peki İskender yerine hangi karakter geçti?

Erdal Bakkal
Metin
İsmail Abi
Mecnun

Senaryo mu ekibindensin acaba!

Leyla ile Mecnun sevgisi içine işlemiş. Her detayı ve göndermeyi aklında tutmuş, tekrarları da izlemiş gibi bir halin var. Mecnun'un favori şarkısındaki gibi; "Sevgin yüce dağlar kadar." Diziyi öyle bir sahiplenmişsin ki İskender Baba gibi üzerine titremiş, yeni bölümleri Mecnun'un Leyla'sını beklemesi gibi beklemişsin. Tepkilerin bile Mecnun'un sempatik tepkilerine benzemeye başlamış. Sen bu dizinin en iyi takipçilerindensin. Unutma! O gemi bir gün gelecek.

Yuh ama artık!

Pek iyi bir takipçi olduğun söylenemez ama bu dizide içini ısıtacak bir şeyler olduğunun sen de farkındasın. Diziyi günbegün takip etmesen de kendine has dili, müzikleri, espri tarzı çoğumuz gibi senin de hoşuna gidiyor. Aslında birçok dizi hayranına göre şanslı sayılırsın. Çünkü önünde sık sık gülüp bazen hüzünleneceğin koca bir dizi izlenmeyi bekliyor. Vakit kaybetmeden başlamalısın 😉

Dizi senden sorulur!

Şundan eminiz ki Leyla ile Mecnun sana göre Türk Televizyon tarihinin en orijinal yapımı. Sen de dizilerdeki bu sıkıcılıktan sığınacak liman olarak kendine Leyla ile Mecnun'u bulmuşsun. Ancak birkaç detayı unutmuşsun. Bunu da normal karşılamak lazım. Dizi o kadar fazla detay ve göndermeyle dolu ki hepsini tek tek hatırlamak için Burak Aksak olmak lazım. Yine de diziyi sevdiğin, karakterlerle beraber gülüp anladığın her halinden belli.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jusstcrazy

Senaryo mu ekibindensin acaba!

can-murat-demir

Tüm leyla ile mecnun hayranlarının okuması gereken bir makale harika olmuş: http://www.felsefehayat.net/leyla-ile-mecnun-masalsi-bir-acinin-dillenisi.html

nixes

"Leyla ile Mecnun sevgisi içine işlemiş. Her detayı ve göndermeyi aklında tutmuş, tekrarları da izlemiş gibi bir halin var. Mecnun'un favori şarkısındaki gibi; "Sevgin yüce dağlar kadar." Diziyi öyle bir sahiplenmişsin ki İskender Baba gibi üzerine titremiş, yeni bölümleri Mecnun'un Leyla'sını beklemesi gibi beklemişsin. Tepkilerin bile Mecnun'un sempatik tepkilerine benzemeye başlamış. Sen bu dizinin en iyi takipçilerindensin. Unutma! O gemi bir gün gelecek." EN KOLAY SORULARI SORMUŞSUNUZ BE :D

aliss37

Özledik bee İsmail Abim :( :(

kon-sama

10da10 :D geminin gelmesini beklerken tekrar mı izlesem acaba :D

Başlıklar

Leyla ile Mecnundizitatlı
Görüş Bildir