Bu Ankette Hangi Cevapları Verdiğini Mark Zuckerberg Göremez: WhatsApp'ı Silecek misin?

185PAYLAŞIM

Yine bir data ve Mark Zuckerberg tartışmasıyla daha karşınızdayız. Whatsapp yeni sözleşmesiyle kullanıcıların kafasını bulandırdı ve bazı kullanıcılar diğer platformlara geçmeye başladı. Peki sen ne yapacaksın?

Kapak: @neonturkiye

1. Öncelikle Whatsapp'ın Yeni Sözleşmesini Okudun mu?

Evet
Hayır

2. Peki bu durumda WhatsApp hesabını silecek misin?

Evet
Hayır
Kararsızım

3. Eğer silersen hangi uygulamaya geçersin?

Telegram
Signal
Diğer uygulamalar
Hiçbir uygulama indirmem. İletişimi bırakıyorum

4. Özel bilgilerinin sosyal medya platformları tarafından işlenmesi seni rahatsız ediyor mu?

Evet
Hayır

5. İnternet ortamında özel bilgilerinizin hangisi tarafından elde edilmesi seni daha çok rahatsız ediyor?

Devlet
Özel şirketler
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynepdnc

ARKADAŞLAR BİP E GEÇİN BİP İ TÜRKLER YAPTIIII

unicorn26

Bilmeyenlere hemen belirteyim bu Mark Zuckerberg bizim Türkiye Eski Güzeli ve Manken olan Neşe Erberk'in ABD'de yaşayan Alman asıllı kuzenidir :))))

ilgaz2808

ne abarttınız aq

atakan-acaf

Ben de WhatsApp kapatacağım ama bunun nedeni verilerimin kopyalanması ve paylaşılması değil. WhatsApp tarafından 2. sınıf insan yerine konulmam. Ve konuya yanlış yerden bakıyoruz. WhatsApp AB Üyesi, ABD vatandaşı, Japonya veya Birleşik Krallık vatandaşlarından aynı sözleşmeyi imzalamasını istiyor mu? Hayır! Neden? Çünkü onları 1. sınıf insan olarak görüyor. Kalanlar yani bizler WhatsApp' ın gözünde haklarını arayamayacak 2. sınıf insan. O sebeple aboneliğimi kapatıp başka bir uygulamaya yöneleceğim.

mericcc55

Valla bende senin düşüncene katılıyorum

orochi

Abi ben bunu okumadan kabul edenlerdenim ama yahu devlet benden ne isteyebilir ki siyasi görüşüm bile yok yahu benim özel şirket sanki benim fotolarıma aekadaşlarıma ne dediğimi meraklıydı okur ama ne olacak mesela ben ayakkabı alıcam yazınca internette ayakkabı reklamı çıkçak yani önemli biri değilsek çok ta bizi etkilemiyor gibi hem ayrıca sanki eskiden devletler ulaşamıyormuydu kendi başlarına takılan hackerlar bile çok rahat ulaşabilirken milyar dolarlık devletlermi verilerime ulaşamayacak yani bana biraz boş gibi geliyor yada okuyamadan kabul ettiğim için biraz rahat mıyım şu yürürlüğe girmeden biri bana yanıt verirse çok güzel olur çünkü yürürlüğe girmeden silerim gerçekten önemliyse ama lütfen önemliyse sebeplerini de söyleyin söyleyen arkadaşlara şimdiden teşşekürler

Gizli Kullanıcı

Sadece yazışmalarına değil, konumuna da erişebilecekler, kimlerle konuştuğunu anlayabilecekler, verilerini satabilirler. Sen de bu anlaşmayı kabul edersen bunu tamamen yasal bir şekilde yaparlar, dava falan açamazsın.

Görüş Bildir