Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Ankara Testini Geçebilecek misin?

 > 
27bPAYLAŞIM

Nereye gidersek gidelim ne yaparsak yapalım yolumuz Ankara'dan bir kez geçmişse garip bir şekilde bağlı hissederiz kendimizi bu gri şehire. Ne demişler, herkes kentli olur ama başkentli olamaz! Bakalım sen ne kadar iyi biliyorsun Ankara'yı?!

1. Eğer bir yerlerden ''Bahçeeeli- Arrrmada-ODTÜ!'' sesleri duyuyorsan tam olarak neredesindir?

2. Ankaralılar bilirsiniz sanata düşkündür. Peki nice başarılı oyuncu yetiştiren, şahane oyunlar ortaya koyan sahnelerden hangisi Ankara Devlet Tiyatrosu'na ait değildir?

Oda Tiyatrosu
MEB Şuara Salonu
Şinası Sahnesi

3. Aşağıdaki cümlelerden hangisinin sahibi has Angaralıdır?

Ne var la?!
Cello bello bebeler geldi, atar yaptı gitti!
more kizanım te be nereya gidasin?

4. Hangisi Sakarya Caddesi'nin lezzet duraklarından biridir peki?

Kıtır
Can Balık
Özçelik Aspava
Pilavcı Bekir Usta

5. Aylar sonra güneş açmış ve üstelik de ısıtıyorsa öğrenci ahalisi en çok nereye akın ediyor olabilir?

6. Eğlenmek için aşağıdaki gibi bir ortamı tercih ediyorsan, daha çok nerelerde takılırsın?

Ulus-Cebeci-Çankaya
Gazino-Bağlum-Subayevleri
Aşağı Eğlence-Yukarı Eğlence-Kasalar
Eryaman-Elvankent-Etimesgut

7. +Tık Tık! -Kim o?! +Öcü - ?!%&?! .......! boşluğu dolduralım lütfen.

Ankaragücü!
Gençlerbirliği!

8. Hangisi Gençlerbirliği taraftar grubudur?

Karakızıl
Hodri Meydan
Gecekondu

9. Akıllara durgunluk veren bu mimari Ankara'nın neresine inşa edilmiştir?

10. Şüphesiz ki Ankara insanının en çok sosyalleştiği yerlerden biri AVM'ler, peki hangisi Ankara'da olan AVM'lerden biridir?

11. Peki son olarak hangisi ''öz, hakiki, tek, gerçek'' aspavadır?

Yıldız Aspava
Meşhur Aspava
Meşhur Özçelik Aspava

Sen Tam Bir Angara Bebesi'sin!

Kolay mı la bu şehirde hayatta kalmak?! Öyle bi içine sinmiş ki senin Ankaralılık sen bu şehirle mutlu olmuş, bu şehirle üzülmüşsün. Zaten bir kere sevdin mi en güzel dert ortağın olur burası. Artık Ankara'da yaşamıyo bile olsan, bütün yolların buraya çıkmış. O bütün Ankara'nın en iyi yanı dönüşleri klişelerine tıkalı kulakların. Bırak la, nereye dönerse dönsün sevmeyen, burada zaten insan biraz kendine kalır. Tunalı'dan yalpalaya yalpalaya gittiğin Kızılay'ın, Sakarya'da yediğin seyyar köftelerin, Kurtuluş'ta  çaktığın biraların hepsi senin. Şerefine gardaş, afiyet olsun!

Sen Tam Bir Ankara Müdürüsün!

Sen Ankara'da ne var ne yok hepsini çok iyi bilirsin. Şehri o kadar iyi anlamışsın ki şaşırdık doğrusu. Öyle sıkıcı burası, denizsiz nasıl yapıyorsunuz sorularını yıllarca usanmadan geçiştirmeyi çok iyi başarmışsın. Burda gidilecek şaşalı mekanlara değil, sıcak kalpli insanlara ihtiyaç var. Ama bazen basar da, uzaklaşmak gelir ya içinden, sana da olmuyor değil. Ankara'dan ayrılsan bile özlenen eski sevgili gibi olur burası senin için.

Sen Tam Bir Ankara Cahilisin!

Bu kadar mı gezmedin, bu kadar mı sevmedin yahu?! Neler kaçırdığını bi bilsen keşke... Senin yolun bozkırdan fazla geçmemiş anlaşılan! Belki biraz gri, biraz devlet dairesi gibi bulmuşsun burayı çünkü. Kolay kolay tutmaz zaten insanların kimyası burayla, alışmak biraz sancılıdır. Umarız bir gün keşfetmek istersin buraları mutlaka sana katacak şeyleri de vardır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aybars-yildirim

Denizsiz en güzel şehir Angaram

magicbella

Sen Tam Bir Angara Bebesi'sin! eyvallah:))

ezo-bayraktar

Sen Tam Bir Angara Bebesi'sin! ankarayla alakam bile yok ama bildim ilginc

zeynep-melissa

ankarayı tanımıyorum ankaralı değilim ankara bebesiymişim :))

ekrem-ozel

Kardeş sallıyo bilerek hepsini yanlış cevapladım sen tam ankara bebesisin diyo

bilge-ceylan-dal

azcık urağşarak angara müdürü yaptım: Sen Tam Bir Ankara Müdürüsün! Sen Ankara'da ne var ne yok hepsini çok iyi bilirsin. Şehri o kadar iyi anlamışsın ki şaşırdık doğrusu. Öyle sıkıcı burası, denizsiz nasıl yapıyorsunuz sorularını yıllarca usanmadan geçiştirmeyi çok iyi başarmışsın. Burda gidilecek şaşalı mekanlara değil, sıcak kalpli insanlara ihtiyaç var. Ama bazen basar da, uzaklaşmak gelir ya içinden, sana da olmuyor değil. Ankara'dan ayrılsan bile özlenen eski sevgili gibi olur burası senin için.

Görüş Bildir