Brezilya Dünya Kupası İçin Tüm İnşaatlar Yetişecek Mi?

 > 
8PAYLAŞIM

Brezilya: Dünya Kupası İçin Tüm İnşaatlar Yetişecek Mi?

FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, Brezilya'da 2014 Dünya Kupası için planlanan tüm alt yapı projelerinin inşaasının turnuva başlayıncaya kadar bitmeyebileceğini söyledi.

Biri Porto Allegre diğeri Sao Paulo'daki iki stadyumun inşaatları henüz tamamlanmamış durumda.

Ancak Valcke, Dünya Kupası'nın ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Valcke, 'hazır olmadıklarını, iki stadyumun inşaatının devam etmekte olduğunu' söyledi.

Brezilya ve Hırvatistan arasındaki açılış maçının gerçekleştirileceği, Sao Paulo'daki Arena Corinthians stadyumunda geçen hafta bir inşaat işçisi yüksekten düşerek yaşamını yitirmişti.

Dünya Kupası için süren stadyum inşaatlarında şu ana kadar sekiz işçi yaşamını yitirdi.

Porto Allegre'nin belediye başkanı kentte medya, sponsorlar ve taraftarlar için yeni tesislerin inşaası için ek bütçe bulunamaması durumunda kentin oyunlardan çekilebileceğini söylemişti.

Ancak Valcke, Porto Allegre'de geçici tesislerin finansmanının sağlanması için taraflar arasında anlaşmaya varıldığını söyledi.

Geçen hafta Brezilya'yı ziyaret eden Valcke, oyunları ertelemelerinin mümkün olmadığını, maç programlarının hazır olduğunu belirtti.

"Belki Dünya Kupası'nın başlangıcında tam olarak hazır olmayan şeyler olacak, ama 32 takım için en önemli şey atrenman kampları ve sahalar" diyen Valcke söz konusu tesislerin hazır olacağını söyledi.

bbctürkçe

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir