Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Brezilya’da WhatsApp 48 Saatliğine Engellendi

0PAYLAŞIM

Brezilya'da en çok kullanılan uygulama ünvanını sürpriz olmayan bir şekilde Whatsapp taşıyor ve ülke genelinde oldukça popüler. Ancak bu durum gizemli bir üçüncü partinin resmi kararıyla uygulamayı 48-saatlik engelleyen Brezilya mahkemesi için bir anlam ifade etmiyor gibi. 

Mahkeme Brezilya'nın telekom şirketlerine uygulamaya erişimi perşembe günü 02:00 GMT saatinden itibaren 48 saat boyunca engellemelerini emretti. Bu engelleme WhatsApp'ın mahkeme ile haberleşmeyi reddetmesine karşılık bir cezalandırma niteliğinde oluyor. Mahkeme tarafından yapılan bir açıklama:

"Whatsapp 23 Temmuz 2015 tarihinde mahkeme kararına cevap vermediği için 7 Ağustos 2015'te karara uyulmadığı takdirde cezası olan yeni bir bildirim yapıldı. Şimdiye kadar şirket mahkeme kararına cevap vermedi ve adli takibat yasalara dayanarak Whatsapp servislerinin 48 saatliğine engellenmesini istedi ve yargıç Sandra Regine Nostre Marques da bu isteği onayladı."

Verilen bu karara üçüncü bir partinin etkisi olduğu düşünülüyor ancak yargıç bu üçüncü partinin adını gizliyor. Sesli mesaj ve SMS trafikleri Whatsapp yüzünden azalan operatör şirketleri bu olayda Whatsapp'a karşı yer alıyor. 

Yapılan bu cezalandırma WhasApp'ın canını yakacak, diğer mesajlaşma servisleri onun yerini almaya başladı bile. Ancak bu uygulama en çok Brezilyalı vatandaşları etkileyecek.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir