Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bozkurt İşareti Yapıp Gazetelere Saldıranların Bizimle Bağlantısı Yoktur'

 > 
42PAYLAŞIM

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bozkurt işareti yapıp gazetelere saldıranların bizimle bağ ve bağlantısı kesinlikle yoktur. Suçlu aranıyorsa, maşa olarak kullanılan şuursuz kalabalıklara bakılması isabetli olacaktır" dedi.

MHP lideri Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Bugün karmaşık olayların çekim ve tesir alanındayız. Bugün milli birlik ve bütünlüğümüzün iç ve dış faaliyetlerle çevrelendiği, alacakaranlık bir dönemdeyiz. Artık inandırıcılığı buharlaşmış mesajlara yer ve ihtiyaç yoktur. Klişelerle sloganlarla şablon ve fuzuli ifadelerle gidilecek bir yer olmadığı gibi vakit kaybına da tahammül kalmamıştır. Türkiye’nin toplumsal huzuru baltalanmaktadır. 

'Hükümet uyumuş veya önemsememiştir'

"Dayanak ve kaynağı belli olan terörizm illeti milli varlığımız üzerinde oynanan oyunlar tertip etmekte, operasyonlar düzenlemektedir. Hükümet ise buna teşne olmakla kalmayıp meselenin vahametini anlamakta anormal zorluklar çekmektedir. PKK kurtarılmış bölge peşine düşmüşken, hükümet buna omuz vermiş, ön açmıştır. Cizre, Yüksekova, Nusaybin gibi ilçelerimizde yıllarına ağır ihmaliyle kanton teşebbüsü görürken hükümet uyumuş veya önemsememiştir. PKK hendekler kazıp, haraca bağlarken hükümet vizyonsuzluğun gayri milli tutumun kurbanı olmuştıur.

' PKK günden güne güç kazanmış, Cizre’ye de Kobani aşısı yapmak istemiştir'

Şahsıma provokatör küstahlığını gösteren yıkım ele başısı, hainliğin dibini boylarken PKK günden güne güç kazanmış, Cizre’ye de Kobani aşısı yapmak istemiştir. PKK beslemelerine, imzacı sözde aydınlara gün doğmuştur. Şehitlerin kanı, adı sanı yakınen bilinen yıkım kadrolarının eline bulaşmıştır. Erdoğan ve İmralı canisinin, terfi ettirip PKK’ya armağan ettiği ne kadar isim varsa, dahil oldukları melanet kadrosuyla tarihe kara bir leke olarak geçeceklerdir. 

'Davutoğlu, müfteriliğe yenilerini katarken tavsiyemiz aynaya bakması ve gerekli tedbiri bizzat almasıdır.'

Kongreyle zincirlenen, acınacak duruma düşen Davutoğlu, müfteriliğe yenilerini katarken tavsiyemiz aynaya bakması ve gerekli tedbiri bizzat almasıdır. Partimizi hayırcı göstermeye çalışması kendisine yaramayacaktır. Kendi Merkez Karar Yönetme Kurulu listesini tanzim edemeyen birinin bize kuru sıkı atması beyhude bir çırpınıştır. Davutoğlu ve arkasında duran efendisi sayesinde ülkemiz iktidarsızlığın elindedir. Bu sayede ortaya çıkan istikrarsızlık sarmalı vatanımızı çevrelemiştir. Koalisyon kurulmasına yanaşmayan, PKK’nın 10 maddesini bizim dört ilkemize tercih eden siyasi şarlatanların millete yalan söylemesi tutmayacaktır.

'AKP ile PKK arasında bir fark kalmamıştır'

Brüksel’den Oslo’ya kadar ana aktör olan AKP, PKK ve HDP’nin BOP’un ara istasyonları olduğu iyice belirginleşmiştir. Dolmabahçe’de söz kesen bölücülük ortaklarının birbirlerini suçlaması yalnızca dönemsel bir kurnazlığın neticesidir. Yoksa AKP ile PKK arasında bir fark kalmamıştır. Hükümet kurulmasının önüne geçenler, bugünkü kabus günlerinin bir numaralı faili olacaktır.

'AKP’nin sahtekarlıkları kaymış, tüm boyutlarıyla düze çıkmıştır'

Kaldı ki Bülent Arınç’ın koalisyon hükümeti teşkilinin engellenmesini kendi partisine faturalandırması ibretlik bir itiraftır. Her şey ortadadır. AKP’nin sahtekarlıkları kaymış, tüm boyutlarıyla düze çıkmıştır. Bir zamanlar uyarılarımızı kötümserlik şeklinde yorumlayanlar şimdilerde bizimle aynı çizgiye gelmişlerdir. Bugün teker teker çıkması bir kehanetin değil millet ve tarih şuuruna sahip olmanın üzücü de olması mükafatıdır.

'Pandora'nın kutusu açılmış, içinden cüsse kazanmış ihanet çıkmıştır'

Biz olacakları isabetle teşhis ettik ve 'AKP’yi doğru yolda değilsin' sözleriyle eleştirdik. Türklük ve Türkiye düşmanlarına kulağını kaptıran bu zihniyet, ne tesadüftür ki samimiyetle bile dinlemedi. Nitekim saklamaya imkan yoktur. Yaşadıklarımız son 13 yılın bakiyesidir. Pandora'nın kutusu açılmış, içinden cüsse kazanmış ihanet çıkmıştır.

'127 şehidimizin kanı AKP’nin alnına yapışmıştır'

7 Haziran’dan bu yana, 71’i asker, 53’ü polis, 3’ü de korucu olmak üzere 127 şehidimizin kanı AKP’nin alnına yapışmıştır. Erdoğan, Türk devletinin sinir uçlarıyla oynadıkça milli mukavemetin bir duvarı çökmüştür. 

AKP’nin, kiralık cinayet örgütü olan PKK’dan medet umması, Türkiye’yi peşkeş çekmesi felaketlerin kapısını aralamıştır. İktidarın hiçbir ön görüsü gerçekleşmemiştir. Erdoğan ve fason Başbakan'ın hiçbir sözü adresini bulmamıştır. AKP isimli şer ve çıkar ittifakı, buna itirazlarımıza rağmen Türkiye’yi terörün harman yerinde saman gibi savrulmuştur. Türkiye çakılmayla son bulacak keskin bir inişe geçmiştir. 

Türkiye milletlerle rekabetinde yenilenler kümesine düşmenin sınır hattına gerilemiştir. AKP’nin 13 yıllık iktidar süresinde her biri bir asra sığmayacak kadar önemli hadiselerle karşılaşılmıştır. Ülkemiz meçhule sürüklenen metruk bir tekneye dönmüştür. Türkiye dev uykudan uyandı yalanlarına bel bağlayanlar, ihanete muhafızlık yapmıştır. Sessiz devrim, büyük dönüşüm, onlar konuşur AKP yapar ezberleri, bozgunun şifreleri olarak sivrilmiştir. Türkiye din tacirlerinin elinde adeta uyuşturulmuştur. 

Milletimizin direnç noktaları, devletin dayandığı temel ilkeler AKP tarafından iftira ve küfür yağmuruna tutulmuştur. AKP’nin hevesle içinde yer aldığı birleşik husumet ve hakaret cephesi, Türkiye’yi linç ve işkenceye tabi tutmuştur. 

'Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen ne kadar hain mihrak varsa AKP’nin arkasına girmiştir'

Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen ne kadar hain mihrak varsa AKP’nin arkasına girmiştir. Ne acı ki murdar iştahların ardı arkası kesilmemektedir. Türk milleti etnik liflerine, etnik moleküllere ayrılmanın son aşamasına getirilmiştir. Türkiye’nin beyni hükmü şahsiyeti öldürücü darbelere maruz kalmıştır. Olan bitenler kahredicidir. 

Haram ve ihanet kadroları Türkiye’yi PKK’nın nişangahı olarak seçmişlerdir. Erdoğan’ın demokratik açılım adını verdiği yıkım, çözüm süreci olarak ilan ettiği ihanet süreci, en sonunda iç savaş şartlarını doğurmuştur. Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan 2013’de ne diyordu: “Şu anda biten, şu anda sona eren sadece 30 yıllık terör değil. çok daha uzun yıllara yayılmış sorunlar manzumesidir”

İki yıl önce mangalda kül bırakmayan bu şahıs şimdi ne yapacak? Ufuksuzluğunun bedelini nasıl ödeyecektir? Erdoğan çözülme süreci propagandasını yaparken 'Türkiye için karanlık dönem kapanıyor' diyordu. Makus talihin değiştiğini iddia ediyordu. Cudi'de çiçek toplanacak, Dicle ve Fırat’ın sularında korkusuzca serinlenecektir.

'Sormak gerekiyor ki Türk milleti nasıl kandırıldı?'

Vuranlar, çalanlar, kıyanlar, katledenler amacına kavuştular. Sormak gerekiyor ki Türk milleti nasıl kandırıldı? MHP’nin savrulduğunu söyleyen Erdoğan asıl kendi ahlakındaki savrulmanın hangi noktalara vardığını ne zaman görecektir?

'20 Temmuz’dan bu tarafa geçen 2 aylık sürede 127 şehidin sorumlusu kimdir?'

Dünüyle çelişen, şahsıyla ters düşen bir omurgasızlığın izahı nasıl yapılacaktır? Erdoğan bir ara ''MHP’nin hiçbir kaygısı gerçekçi değil'' diyordu. Tek derdimizin şehit cenazesi olduğunu utanmadan ileri sürüyordu. 20 Temmuz’dan bu tarafa geçen 2 aylık sürede 127 şehidin sorumlusu kimdir? Dökülen kanların azmettiricisi hangi alçaklardır? Katiller ortadadır da, bunların arkasında duran, vatana bombalarla yığınak yapmalarına göz yuman işbirlikçiler nerededir? “PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim” diyen Erdoğan nasıl temize çıkacaktır?

Davutoğlu günahlarından nasıl arınacaktır? “Sayın Öcalan demeyi ve PKK bayrakları açmayı suç olmaktan çıkardık” beyanatıyla, suçüstü yakalanan Arınç, şimdi eleştiri okları yöneltmekle, sorumluluktan sıyrılacağını mı zannetmektedir?

“Öcalan Türkiye’nin önünü açıyor” diyen AKP lejyonerleri neredesiniz? “Öcalan’ın olayları okuma tecrübesi var” ifadeleriyle AKP’ye sızmış PKK dönmeleri hangi deliktedir? 

'Türk milleti hangi Erdoğan’a itibar, hangisine itimat etmelidir?'

Türk milleti bu iki uç noktada duran hangi Erdoğan’a itibar, hangisine itimat etmelidir? Bu tarihi kırılmanın hesabı mahşeri vicdan tarafından sorulmayacak mıdır? Silahlar susacak, teröristler sınır dışına çıkacaktı. Analar ağlamayacak, ekonomi büyüyecek, barış gelecekti. Çocuklar babasız kalmayacaktı. 'Gerekirse baldıran zehrini içeriz' diyordu. Çözüm sürecinden taviz yok kararlılığındaydı. Bu yola canını koyduğuna vurgu yapıyordu. Açılımdan vazgeçmenin bu ülkeye ihanet olacağını bizzat Erdoğan söylüyordu. Geçtiğimiz Temmuz ayının son gününde, maalesef karşılığını bulmadı, milli birliğimize kast edenlerle sürdürmek mümkün değil dedi. Erdoğan, açılımdan vazgeçmekle ihanete kendisi düşmüştür. Cumhurbaşkanı her sözüyle kendisini yalanlamış, geçmişini yok saymıştır.

'Hatırlayınız' 

Lütfen hatırlayınız. Çözüm süreci planlandığı gibi gelişiyordu, Erdoğan 2013 Mart ayında böyle demişti. Kanunlar çıkarılıyor, paketler hazırlanıyordu. Teröristler silahlarını bırakacaktı, iddiaları buydu. Zap suyu gibi coşulacak, Dicle gibi barışa akılacaktı. Munzur dağlarından kardelenler, Cudi’den yediverenler derlenecekti. Annelere ölüm haberleri yerine çiçekler verilecekti. Şimdi annelere acı haberler peş peşe veriliyor. Annelerin gözyaşları sel olup ummanlara akıyor.  Recep Tayyip Erdoğanözetle öteden beri bunları söyleyerek milletimize hayal satmıştı. Türk milleti aldatıldı. Terörün hain ellerine belgeli delilli şekilde bırakıldı. 

Bu Türkiye için açık açık gelen, göre göre ağlarını ören büyük bir bozgundur. Çözümün çöküş olduğu kapatılsa da akıbetin kanlı olduğu saklanamadı. Sürecin silahlanma, taviz süreci olduğu hep gizlense de gerçekler belliydi. Oslo’da ismi bizde saklı İngiliz büyükelçisinin arabuluculuğunda, PKK’lıların affı, İmralı canisinin özgürlüğü sözü verilirken, Erdoğan’ın ruhunu Kandil ele geçirilmişti. Oslo’daki AKP memurları, PKK’nın şehirlerimizi bombalarla doldurmasını itiraf etmişler, milleti sırtından hançerlemişlerdi.

AKP’nin kirli ve kokmuş sicili, aziz milletimizin malumudur. Biz bu yürek burkan, geliyorum diyen gelişmeleri çok önceden okuduk. Şahsım PKK’nın sözde çözüm ve barış sürecinde güçleneceğini söylerken, Erdoğan bize iftira atıyordu. Çözüm süreci bu kıvam ve dozda giderse, çok büyük sosyal sorunlar doğuracak ve Türk milleti bölücüler tarafından tahrip edilecektir derken, AKP sözcüleri MHP’ye hücum ediyordu. Biz PKK’nın silah bırakması, Akdeniz'in kuruması kadar imkansız derken havuz medyası iftira atıyordu.

'Terör eylemlerinin bir numaralı sorumlusu Erdoğan, AKP PKK hükümetidir'

'PKK bırakınız geri çekilmeyi iyi konuşlanıyor' dedim, şehitleri istismar etmekle suçlandım. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' dedim, 'edepsiz' dediler. 'PKK bombaları şehirlere taşıyor' dedim, 'ecdada bak' dediler. Kimin zemin kaybettiği artık nettir. Kaybeden sadece AKP değil Türkiye’dir. AKP aziz milletimizi üç beş teröristin insafına terk etmiştir. Terör eylemlerinin bir numaralı sorumlusu Erdoğan, AKP PKK hükümetidir.  

'Saray'da keyifler süren vebal altındadır'

Biz haklıysak, AKP haksızsa bunun milletimiz tarafından sandıkta gösterilmesi en demokratik beklenti olacaktır.  Türkiye'ye çevrilen silahların, patlayan bombaların hepsinde AKP’nin izni, dahli ve parmağı vardır. PKK güdümlü füzelere ulaşırken, Saray'da keyifler süren vebal altındadır. PKK talim yaparken, ayakkabı kutusu dolduranlar suçludur.

Bu silahları kimler vermektedir? PKK bombaları nereden, hangi silah baronlarından temin etmektedir? Özellikle ABD,0 Almanya ve Fransa’nın PYD’ye verdiği silahlar bilinmekte midir? İsrail’e tepki için BM’yi arayan ama kendi ülkesini teröre bırakan Erdoğan bunların farkında mıdır?

Hiçbir hükümet üyesi ve sözde devlet adamının, “Ben masumum bilmiyordum, fark edemedim, kandırmışlar, pardon” deme lüksü yoktur. Çözüm süreci denen kanlı ve terör süreci Erdoğan ve Davutoğlu’yla beraber alayının başını yakacaktır. 

'Çakma ocaklar, kapalı devre çalışan oluşumlar kavga tetikçiliği yapmaktadır'

Türk milleti haklı olarak terörü lanetlemektedir. Bunda bir beis yoktur. Şu işe bakınız ki, dünkü akillerin bir bölümü teröre karşı toplanma çağrıları yapmaktadır. Kürt-Türk çatışması için zemin ve zaman kollayan mihraklar yine devrededir. El ovuşturan insan müsveddeleri, devlet içine yuvalanmış çeteler, çakma ocaklar, kapalı devre çalışan oluşumlar sokakları hareketlendirmek için kavga tetikçiliği yapmaktadır.

Bursa Yenişehir, Bolu Mudurnu, Antalya Alanya ve Manavgat, Kırşehir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bir çok ilimizde kaygı verici cepheler gelişmektedir. Sırf Doğu'dan geldikleri için tarım ve inşaat işçileri hedef yapılmaktadır. Gazete ve parti binaları kundaklanmaktadır. Saray'ın arkasında bağlı duran, kendilerine Osmanlı Ocakları diyen, aslında ecdadımızın ruhunu zedeleyen Bizans'ın varisi güruh nifak saçmaktadır. 

Bu tekfur kalıntılarının nifak ve bozgunculukları tüm netliğiyle meydanlardadır. Kaçak Saray’daki kaos planları sahaya indirilmektedir. Kitleler galeyana getirilmektedir. 

Bu maksatla da MHP üzerinde oyunlar oynanmaktadır. Ticari ve siyasi kartvizitlerinde eski ülkücü yazan bir avuç satılmış, Erdoğan’ın yanında dizilerek MHP’ye çelme takmanın peşindedir.

Kanunsuz hiçbir eylemin içinde bir tek milliyetçi ülkücü bulunmamış, bulunmayacaktır. Hiçbir partilimiz gözü dönmüşlerin içinde yer almamış, almayacaktır. Biz terörü lanetlerken, taşkınlıklardan özellikle uzak durduk. Ölçüsüz saldırıların taraf ve faili katiyen olmadık. 

'Bozkurt işareti yapıp saldıranların bizimle bağ ve bağlantısı kesinlikle yoktur'

Bozkurt işareti yapıp gazetelere saldıranların bizimle bağ ve bağlantısı kesinlikle yoktur. Suçlu aranıyorsa, maşa olarak kullanılan şuursuz kalabalıklara bakılması isabetli olacaktır. 

Kürt kökenli kardeşlerimiz milletimizin ayrılmaz mensubudur. PKK ve Kürt kardeşlerimizi bir ve aynı görmek tam bir cinayettir. Terörün varmak istediği esasen budur. 

Psikolojik harekatlar, casusluk manevraları, yalan ve aldatma düzenekleri bizim ne kardeşliğimizi bozabilecek ne de milli birliğin surlarında delik açabilecektir. Türkiye’nin yılmaz bekçileri, kriz ve kargaşa mucitlerinin oyunlarını ters yüz etmek için her zamankinden daha hazırlıklıyız. İç savaş çarkına katılan Türkiye allah muhafaza ikiye bölünebilecektir. Kenara itilmiş toplumsal dengenin yeniden inşaası eğer mümkün olmazsa ülkemiz kim vurduya gidecektir. 

'Türkiye bizimdir, herkes Türkiye’dir'

Türk milleti güvensizlik dalgasını aşmak için mutlaka tavır göstermektedir. Leş arayan, ganimet avına çıkan, Saray müfrezelerini püskürtmek ancak sandık yoluyla olabilecektir. Bizim kimseden korkumuz yoktur. Bizim ikram edecek bir vatanımız yoktur. Bizim vazgeçecek, geride bırakacak, unutacak bir tek insanımız bile olmayacaktır. Türkiye bizimdir, herkes Türkiye’dir. 

'Suruç katliamının esrar perdesi çözülememiştir'

Türk milleti büyük ve anıtlaşmış beşeri bir cevherin adıdır. İktidar uğruna devleti yozlaştıranlara, koltuk için terörü kullananlara, 78 milyon Türk vatandaşının bir cevabı olmalıdır. Bakınız Suruç katliamının esrar perdesi çözülememiştir? Terör saldırılarının hangi amaçla tırmandığı henüz gizemini korumaktadır? İktidarı elinde tutan işbirlikçiler Türkiye üzerinde kumar oynamaktadır? İktidarın ve düne kadar masada poz verdiği kanlı örgütün zorbalıktan başka dayanakları kalmamıştır. Topluma söyleyecek bir şeyi olmayanlar, sadece şiddet sadece vandallık üreteceklerdir. Miadı çoktan dolan AKP, yabancı güçlerin elinde ölüm mekanizmasına dönen PKK, bunların arasında gün be gün eriyen Kandil matruşkası HDP kurgunun üçlü havarisidir. 

'Durum kritik'

Ya Türk milleti bir ve bütün halinde kalacak ya da kışkırtılan etnik kimlikler aziz vatanımıza cehennemi yaşatacaktır. Durum bu kadar kritiktir. 

MHP olarak ilk günden itibaren karşı çıktığımız AKP - PKK terör şirketinin tuzak olduğunu vurguladığımız andan bugünlere geldik. Terörist ele başlarıyla yapılan Oslo görüşmeleri, İmralı canisiyle pazarlıklar, meydanların PKK’ya bırakılması gibi sayısız namertlikler aziz milletimizin gözü önünde gerçekleşmiştir."

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir