Bozdağ: 'Ömer Halisdemir'in Ailesine Dava Açıldığı İddiası Doğru Değil'

 > 
155PAYLAŞIM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeci general Semih Terzi'yi öldürmesinin ardından şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesine, Terzi'nin ailesi tarafından tazminat davası açıldığı iddiasını yalanladı.

Ömer Halisdemir'in babası tarafından dile getirilen iddiaya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan yanıt geldi. Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunan Bozdağ, tazminat davası iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Bozdağ'ın açıklamaları şu şekilde:

15 Temmuz 2016 Fetullahçı darbe teşebbüsünü önlemede büyük kahramanlık göstererek şehadet makamına yükselmiş merhum şehidimiz Ömer Halisdemir'in mirasçıları eşi ve çocukları aleyhine açılmış bir tazminat davası yoktur. Sosyal medyada yer alan haberler asılsızdır.

Ömer Halisdemir'in Darbeci Generali Vurduğu An - onedio.com
Ömer Halisdemir'in Darbeci Generali Vurduğu An - onedio.com

İşin aslı,merhum şehid Ömer Halisdemir'in mirasçı eşi/çocuklarının, "çocuk mallarının korunması" için Aile Mahkemesine açılmış bir davadır.

Darbeci Semih Terzi'nin mirasçısı eşi ve çocukları ile ilgili dava da "çocuk mallarının korunması" davasıdır.

Darbeci S.Terzi'nin mirasçılarıyla ilgili davanın, merhum şehid Ömer Halisdemir'in mirasçılarıyla ilgisi yoktur. Her iki dava ayrıdır.

Ayrıca her iki dava da nüfus müdürlüğünün yasa gereği ihbarı üzerine açılmıştır. Mirasçılık nedeniyle açılması zorunlu davalardır.

Ömer Halisdemir'in babası, Terzi'nin ailesinin kendilerine 90 bin liralık tazminat davası açtığını söylemişti

Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Özdemir, oğlunun mezarını ziyaretinin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada Semih Terzi'nin ailesinin kendilerine tazminat davası açtığı iddiasını dile getirmişti.

Terzi'nin ailesinin kendilerine 90 bin liralık tazminat davası açtığını söyleyen baba Halisdemir, "Ömer'in öldürdüğü kişinin ailesi dava açmış. Televizyonda izledim. Türk milleti bunu duysun. Ben Barolar Birliği Başkanı ile telefonla görüştüm biz de dava açıyoruz. Alınan tazminatı da Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hibe ediyoruz" demişti.

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da baba Halisdemir ile telefonda görüştüklerini belirtip "Hasan Hüseyin amca ile telefonda görüştük. Dava açıldığını söyledi. Biz de Barolar Birliği bünyesinde oluşturulan Mehmedim Projesi kapsamında 30'un üzerinde avukatla davayı üstleneceğiz. Davayı açanlara biz de tazminat davası açacağız" açıklamasında bulunmuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir