Bozdağ'ın İşgüzarlığı

-

Bozdağ'ın İşgüzarlığı

Bozdağ'ın İşgüzarlığı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın, Gül'ün 30 Ağustos resepsiyonunu iptal etmesine ilişkin bir soru önergesini yanıtlanması talebiyle Çankaya Köşkü'ne göndermesi Cumhurbaşkanlığı'nı kızdırdı.

Cumhuriyet Ankara Büro- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ ın, CHP’li Ali Rıza Öztürk ’ün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın yanıtlaması istemiyle vermesine karşın soru önergesini Çankaya Köşkü’ne göndermesi Cumhurbaşkanlığı’nı kızdırdı. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, önergeye Cumhurbaşkanı’nın kendisi ya da işlemleri hakkında soru önergesi verilmesinin hukuken mümkün olmadığı yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 30 Ağustos resepsiyonunun iptal edilmesinin ardından CHP Mersin Milletvekili Öztürk, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi. Soru önergesinde Cumhurbaşkanı’nın rahatsızlığı dolayısıyla 30 Ağustos tebrikat töreni ve resepsiyonunun iptal edilmesinin yeterli bir gerekçe olup olmadığını soran Öztürk, “Birçok yerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e vekâlet eden TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılacak olan 30 Ağustos resepsiyonuna neden vekâlet etmemektedir? Geçen yılda terör olaylı bahane edilerek resepsiyonun iptal edildiği düşünülecek olursa bu yıl da resepsiyonun iptal edilmesinin kasıtlı bir alışkanlık haline geldiğini varsayabilir miyiz” sorularını da yöneltti.

CHP’li Öztürk’ün soru önergesini Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle vermesine karşın Bozdağ, önergeyi yanıt verilmesi için Köşk’e gönderdi. Anayasa ve yasalarda Cumhurbaşkanı’nın görev, yetki ve sorumluluğuyla ilgili böyle bir denetleme yolunun olmamasına karşın önergenin Köşk’e gönderilmesi Cumhurbaşkanlığı’nı kızdırdı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAnkaraBaşbakanBaşbakan YardımcısıBekir BozdağCemil ÇiçekCumhuriyet Halk PartisiMersinRecep Tayyip ErdoğanTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir