Bozdağ: 'Çocuk Yaştakilerin Tutuksuz Yargılanmaları Esastır'

 > -

Adalet Bakanı Bozdağ, 16 yaşındaki liselinin tutuklanmasıyla ilgili konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bugün tutuklanan lise öğrencisiyle ilgili olarak yargıya müdahale edemeyeceğini söyledi. Bakan Bozdağ 16 yaşındaki liselinin tutuklanmasıyla ilgili olarak da “Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır.” ifadesini hatırlattı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, Adalet Bakını Bekir Bozdağ’ı arayarak bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanana 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A.’nın durumunu gündeme getirdi.  Gök, çocuk yaşta bir kişinin mahkemece tutuklanması toplumda infiale yol açtığını söyledi. Bu konuda duyulan rahatsızlıkları adalet bakanına iletti. Gök Bekir Bozdağ’ın telefonda kendisine şu kilit cümleyi söylediğini açıkladı: "Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmalar esastır".

Gök, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

16 yaşındaki bir çocuğun okulundan alınarak mahkemeye çıkarılması ve mahkeme tarafından da tutuklanması toplum vicdanı kabul etmedi ben de konuyu CHP Grup Başkan Vekili olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın dikkatine sundum. Bozdağ'ı telefonla aradım. Kendisi telefonda bana ‘Yargıya müdahale edemem’ dedi ancak şu önemli cümleyi de sarf etti; “Çocuk yaştakilerin tutuksuz yargılanmaları esastır.”

  • Habertürk
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bekir BozdağCumhuriyet Halk PartisiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir