Böyle Program Başka Yerde Yok! Öğrencilerine 'Ne Öğrenmek İstiyorsunuz?' Sorusunu Soran Ozan Öğretmenin Aldığı Muhteşem Cevaplar

-
Abone ol

Kafalar zehir gibi zehir. 😇

Uzun bir tatilin ardından geçtiğimiz pazartesi günü öğrenciler için ders zili çalmaya başladı. Kimi çocuklar daha yeni okula başlarken kimileri de bir üst sınıfa geçmenin heyecanıyla sıralarındaki yerlerini aldı.

Bu zil elbette ki sadece öğrenciler için değil, hem öğretmenler hem de veliler için de çaldı. Onları uzun, zorlu bir yandan da keyifli bir süreç bekliyor.

Bu zorlu süreçte öğrencilere okulu sevdirmek, adapte etmek ders anlatmaktan belki de daha önemli. Bu noktada da öğretmenlere çok büyük görevler düşüyor. İşte Twitter kullanıcısı okarinca da bunun bilincinde bir öğretmen.

Ozan öğretmen, çocuklara verilen müfredat yerine onlarla birlikte bir çalışma yaparak yeniden öğrencilerinin istediği şekilde bir müfredat oluşturmuş ve pano hazırlamış. Demiş ki "Ne öğrenmek istiyorsunuz?" Verilen cevaplar da harika!

Bizler de sizlere bu çiçek gibi bilim, doğa ve uzay meraklısı çocukların isteklerini gösterelim istedik.

Bu bilgi nerede denk gelmiş acaba. :)

Ne güzel bir meraktır bu böyle.

Her zaman içindeki şeyleri merak etmen dileğiyle. :)

Onlar her şeyi yapar Aslan. 😂

Sene sonunda bakalım bunu öğrenmiş olacak mısın? 😇

Var mıdır ki?

Birçok yetişkinin sorgulamaya yeltenmediği bir konuyu bu yaşta merak etmiş. Bravo. :)

Bu güzel çalışmaya Twitter ahalisi de sessiz kalmadı.

Keşke her öğretmen Ozan hocamız gibi olsa. 😊

@maliyebakmayani

Ne yazık ki biraz doğru söylüyor.

Biz de dönmek istedik gerçekten.

@ZeynepSengull

😎😎

@bsrgulmezz

Hem de ne güzelleşmek.

@krykprn

Ozan öğretmen tatil için öğrencilerine verdiği ödevlerle de gündem olmuştu hatırlarsınız belki. Bu içerikten bakabilirsiniz. 👇

Biz de İsteriz! Öğrencilerinin Tatilini Kâbusa Çevirmek Yerine Verdiği Ödevlerle Hem Öğreten Hem de Eğlendiren Ozan Öğretmen - onedio.com
Biz de İsteriz! Öğrencilerinin Tatilini Kâbusa Çevirmek Yerine Verdiği Ödevlerle Hem Öğreten Hem de Eğlendiren Ozan Öğretmen - onedio.com

Biz öğretmenimizin bu çalışmasını çok sevdik ve takdir ettik. Umarız ki bütün öğretmenler öğrencileri öğrenme süreçlerine daha çok dahil eder.

Siz neler düşünüyorsunuz? Çocukların öğrenmek istedikleri konuları nasıl buldunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kataleyaove

emre ilerde pskiloji okumalı ve asya hasan ali toptaş ın gölgesizler romanını harika....

armagan-gunduz

hemen khk ile görevden alınıp yargılanması lazım. çocuk ne istediğini nereden bilecek icat çıkarmayın. yerine de ensar vakfından alnı secdeli bir hoca atansın.

svep

her dönemde her çocuk zaten neden nasıl diye sorgular merak eder. Çocuklar büyüdükçe çok soru sorduğu için büyüklerinde geçiştirmesinden dolayı veya kızmasından dolayı soru sormayı bırakıyor. Sorgulayan bir nesil geliyor değil.

gunesliler

Kurba ((:

yasiyahyabeyaz

iyi, sadece sordum, olmasında.

Görüş Bildir