Borsada Yeni Dönemin 13 Favori Hissesi

 > -

Borsada Yeni Dönemin 13 Favori Hissesi

Borsada Yeni Dönemin 13 Favori Hissesi

Yeniden 70 bin sınırına dayanan endeksin, kısa vadede volatil (dalgalı) ancak yukarı yönlü trendini koruması bekleniyor.

Para dergisinden İdil Taraklı'nın haberine göre; İMKB’deki banka hisselerine yönelik alımlar artarken sanayi hisselerinde ise daha seçici bir hareket gözleniyor. Sön dönemde özellikle Enka İnşaat, Gübre Fabrikaları, Konya Çimento, Mardin Çimento, Adana Çimento gibi inşaat ve çimento hisselerinin tercih edildiği görülüyor.

Analistlere göre yılın ikinci çeyreğinde özellikle çimento şirketlerinin karları bu hisseleri ön plana çıkardı.

Sanayi hisselerine ilişkin dikkat çeken bir başka unsursa temettü verimliliği. Çimento şirketlerinin karlılığının yüksek olduğunu hatırlatan analistler, “Bu doğrultuda temettü verimlilikleri de yüksek” diyorlar. Ancak bu yıl doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların bu şirketlerin de bilançosuna olumsuz yansıması bekleniyor.

Hizmet sektöründeki alımlarda öne çıkan şirketlerse Türk Telekom ve Migros. Özellikle Türk Telekom, kurum raporlarında daha fazla öne çıkmaya başladı. Bayram nedeniyle hareketlenen perakende sektörüne bağlı olarak Migros’un da güçlendiği gözleniyor.

Bu süreçte hisse senedi almak isteyenlere dalgalanmaya karşı dayanıklı, mali yapısı güçlü, prim potansiyeli yüksek 13 hisse öneriliyor...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaİMKBMardinTercihTürk Telekom
Görüş Bildir