Borsa, Yeni iPhone'ları Sevmedi

-

Borsa, Yeni İphone'ları Sevmedi...

Borsa, Yeni İphone'ları Sevmedi...

Apple'ın yeni iPhone'larını tanıtması, bakın şirket hisselerini nasıl etkiledi...

Apple'ın 10 Eylül'de yeni iPhone modellerini tanıtmasının ardından, Çarşamba sabahı borsada Apple hisselerinin düşmeye başlaması şaşkınlık yarattı.

Teknoloji yatırımcılarının yeni iPhone modellerini, rakiplerinin karşısında yeterince güçlü bulmadığına işaret eden bu olay, yakın gelecekte Samsung, Motorola, Microsoft / Nokia gibi rakiplerin telefonlarının daha iyi satacağını düşündüklerinin işareti olarak da yorumlanabilir.

Salı günü yüzde 2 düşüşle 494 dolara gerileyen hisse senetlerinin aslında her yeni cihaz tanıtımından sonra olduğu gibi, yükselmesi bekleniyordu. Ancak durum daha da kötüleşti ve Çarşamba günü düşüş yüzde 5 oldu. 467 dolara gerileyen hisse senetlerinin şimdilik yükseliş beklentisi de bulunmuyor. Apple'ın ise yatırımcıların bu olumsuz tepksine nasıl cevap vereceği merak ediliyor.

Ancak şu çok açık ki, yatırımcılar insanların Apple mağazaları önünde kuyruk olup yeni iPhone almak için sıralara gireceğine dair inancını yitirmiş durumdalar ve rakiplerin çok daha fazla satacak, daha başarılı telefonlar ürettiklerine inandıkları için, ellerindeki hisseleri bir an önce satıp, zirvedeyken karlarını realize etmeye çalışıyorlar. Apple önlem almazsa, bu tepki giderek büyüyebilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleBorsaMicrosoftSamsungiPhoneolay
Görüş Bildir