Bomba Yüklü Minibüsle Çarpışan Otomobil, Facianın Büyümesini Önlemiş

 > -

Diyarbakır Bağlar'da 11 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda kullanılan bomba yüklü minibüsün, patlatılmadan hemen önce bir otomobil tarafından durdurulduğu ana ait görüntüler yayınlandı. 

Görüntülerde bir otomobil minibüsün önünü kesiyor. Otomobilin şoförü dışarı çıkarak minibüse doğru yöneliyor. Minibüsün içinde patlayıcı olduğunu gören otomobil şoförü, kaçmaya başlıyor. Çevrede bulunan diğer kişiler de şoför ile birlikte minibüsün olduğu yerden koşarak uzaklaşıyor.

Minibüs patlamadan hemen önce bir kazaya karışmış

Olay günü bazı görgü tanıkları minibüsün Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü girişine gelmeden bir otomobille çarpıştığını ve minibüsün durmayarak yola devam ettiğini belirtmişti. Tanıklar otomobil sürücüsünün bomba yüklü minibüsün peşine düştüğünü ve minibüsün önünü patlamanın gerçekleştiği noktada kestiğini söylemişti.

Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmiş, olayla ilgili başlatılan soruşturmada 10 kişi gözaltına alınmıştı.

'Diyarbakır Saldırısını TAK Üstlendi' - onedio.com
'Diyarbakır Saldırısını TAK Üstlendi' - onedio.com

Saldırının ardından Valilik eylemi PKK'nın üstlendiğini açıklamıştı. Sonraki saatlerde ise bu kez IŞİD kendisine yakın haber ajansı Amaq'tan aynı saldırıyı üstlenmişti. PKK'ya yakın ANF ajansı, saldırıyı PKK bağlantılı TAK örgütünün üstlendiğini Pazar günü duyurmuştu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir