Görüş Bildir

Boğulan Çocuklar 'Maliyet Yüksek' Denilerek Sudan Çıkarılmadı

Anasayfa > Gündem

Aileleriyle tarlalarda çalışmak için Şanlıurfa’dan Aksaray’a gelen ve çadırda barınan Abdülkadir İda (15) ve Abit Yıldız (12), önceki gün 19.00 sıralarında, yaşadıkları yerin yakınındaki sulama kanalına girdiler.

Yüzme bilmeyen İda ve Yıldız, yaklaşık 3 metre derinliğindeki kanalda çırpınmaya başladılar ve ardından da suda kayboldular.

Valilik: 'Tazminat maliyetleri yüksek'

Ailelerin ihbarı üzerine gelen AFAD dalgıçları, “Valilik yetkimizi aldı” gerekçesiyle suda arama yapmadılar.Bunun üzerine Mersin ve Konya’daki AFAD ekiplerine haber verildi. Dalgıçların gelmesi zaman alacağı için çocukların yakınları ve belde halkı suya atladı. Aileler, kendi çabalarıyla 2 çocuklarının cesedine ulaştı.Valilik, dalış tazminatının yüksekliği nedeniyle dalgıçların yetkilerinin iptal edildiğini açıkladı.

  • AA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Cebinden mi çıkıyor lan para dingil..!! O dalgıçların işi ne o zaman Aksaray da mercan resiflerinimi inceliyorlar. Sizin yapacağınız işe sokayım ..!

Kamil Zor

yanlış yapmışlar kardeşim önce gazetelere tvlere haber vereceklerdi konu popüler olunca Cumhur başkanı bile geliyor, ama doğru bunlar fakir ailelerin çocukla... Devamını Gör