Görüş Bildir

etiket Boğaziçi'nin Tartışılan Yeni Rektörü İlk Açıklamasını Yaptı, Tepkiler Gecikmedi: 'Ya da Ayrı Yazılır Hocam'

Anasayfa > Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne getirilen Melih Bulu, atanmasına yönelik eleştirilere, 'Boğaziçi'nin taraf olmadığı problemlere malzeme yapılması en çok Boğaziçi'ne zarar verir. Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz' sözleriyle yanıt verdi.

Metindeki yazım yanlışları ise dikkatlerden kaçmadı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'den milletvekili adayı da olan Prof. Dr. Bulu'yu önce Haliç Üniversitesi'ne, 1 yıl sonra da Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak ataması tepkileri de beraberinde getirdi.

Sosyal medya üzerinden ilk açıklamasını yaptı

Sosyal medya üzerinden ilk açıklamasını yaptı

Eleştirilerin ardından ilk kez açıklama yapan Prof. Dr. Bulu, sosyal medya hesabından 'Merhaba Boğaziçi' başlığıyla paylaştığı mesajda 'sorunların şeffaf bir şekilde konuşularak çözülebileceğine inanan bir yönetim tarzı' olduğunu belirtti.

'Bana sanal ortamda ya da kampüste ulaşabilirsiniz'

Prof. Dr. Bulu, açıklamasında 'İnsanlara dokunmayı seven bir mizacım vardır. Bana her zaman sanal ortamda ya da kampüste ulaşabilirsiniz. Sorunların şeffaf bir şekilde konuşularak çözülebileceğine inanan bir yönetim tarzım vardır. Birlikte konuşarak, en doğruya ulaşıldığını sayısız kere tecrübe etmişliğim vardır. Bununla birlikte, Boğaziçi’nin taraf olmadığı problemlere malzeme yapılması en çok Boğaziçi’ne zarar verir. Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz. O sebeple üniversite olarak bizi asıl işimiz olan bilimsel üretimden uzaklaştıracak her türlü girişime de birlikte karşı gelmemiz gerekir diye düşünüyorum' ifadelerine yer verdi.

'Sosyete kantinden çay alıp manzarada yudumlamayı, yüzmeyi özledim'

'Sosyete kantinden çay alıp manzarada yudumlamayı, yüzmeyi özledim'

Üzerinde çalışmayı hedeflediği başlıkları 4 maddede sıralayan Bulu, 'Yuvaya dönüşümün heyecanı  ve mutluluğuyla orta kantinde yediğim kumpir, sosyete kantinden çay alıp manzarada yudumlamayı ve bu arada kucağıma zıplayıp yediğim her şeye ortak olan kedileri özlediğimi söylemek isterim. Güney’de basket oynamayı, Uçaksavar’da kürekçilerle antremana katılmayı, açık havuzda gün batana kadar yüzmeyi de özlemiş olduğumu belirtmek isterim elbette' dedi.

Bulu'nın açıklamasındaki yazım yanlışları ise sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı👇

Bulu'nın açıklamasındaki yazım yanlışları ise sosyal medya kullanıcılarının gözünden kaçmadı👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
274
226
88
19
13
9
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?