Boğaziçi'ndeki Protestoya Katıldıkları İçin Hedef Gösterilen Başörtülü Kadınlardan Kapak Gibi Cevaplar

1.6bPAYLAŞIM

Siz çok yaşayın! 😇

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'den milletvekili aday adayı olan Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atamıştı.

Bu gelişmenin ardından atamaya tepki gösteren Boğaziçi öğrencileri de rektörlük binasının kapısını mühürleyerek protesto etmişti.

Atanmış rektör istemediklerini dile getiren öğrencilere de polis sert bir şekilde müdahale etmişti.

Yaşananları buradan okuyabilirsiniz;

Boğaziçi Üniversitesi'nde 'Atanmış Rektör' Protestosu: Öğrenciler Rektörlüğü Mühürledi - onedio.com
Boğaziçi Üniversitesi'nde 'Atanmış Rektör' Protestosu: Öğrenciler Rektörlüğü Mühürledi - onedio.com

Sosyal medyada da rektör atamasını protesto eden bazı öğrenciler terörist ilan edilerek hedef gösterildi.

Bir Twitter kullanıcısı da protestoya katılan iki başörtülü kadın için "Siz ikinizin ne işi var orada?" diyerek hedef gösterdi.

Bu paylaşımın altına da diğer bir kullanıcı fotoğraftaki kadınların Boğaziçi öğrencisi olmadıklarını ve militan olduklarını iddia etti.

Hedef gösterildiklerini ve doğru olmayan iddialarla paylaşım yapıldığını gören kadınlardan biri Boğaziçi Üniversitesi öğrenci kimliğini,

Diğeri de sınav sonuç belgesini göstererek verdikleri bu cevaplarla bir güzel kapak ettiler.

Diğeri de sınav sonuç belgesini göstererek verdikleri bu cevaplarla bir güzel kapak ettiler.
Diğeri de sınav sonuç belgesini göstererek verdikleri bu cevaplarla bir güzel kapak ettiler.

Sosyal medya da hem bu ithamlar hem de muhteşem kapaklar karşısında sessiz kalamadı.

Bu paylaşımları yapan kullanıcılar sanırım başörtülü kadınların protesto hakları olmadığını zannetmiş ama cevaplarını da güzel bir şekilde almışlar!

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serh

üniversitelerde başörtüsü eylemleriyle geldiler, şimdi başörtülü öğrencileri üniversite öğrencisi olarak görmüyorlar.

ersaglamnihat

Ben oraya bakinca hakkini arayan iki kadin goruyorum. Ortulu, ortusuz yeter artik su sig zihniyeti hortlatmayin amk

kalemine

başörütüsünün ekmeğini hala yemeye çalışmak mı e yuh artık ya. sanırım artık boğazınızda kalıyor o ekmek :D eğer bu kadınlar akp zihniyetini savunsaydı militan değil mağdur ablalar diye kızların üzerinden yine ekmek yiyeceklerdi haysiyetsizler.

kalemine

öte yandan şu var burdaki binlerce öğrencinin gerçekten niyetinin gösterdiği gibi olduğuna inanıyorum ancak gençlerin dikkat etmesi lazım aralarında provoke etmek isteyecek kişi çok. ortamınız buna müsait at iziyle it izi karışmasın lütfen. akıllı insanlarsınız doğru tercihleriniz olsun.

cihat-taskale1

+Örenciler eyyem yapayken ayaya teyöyistleyyy kayışmış poyis amca. -ulan sende öğrenci değilsin g.t ne işin var orda. +piyuueeee... Poyis amca annemi ayayabiliy miyim? Hihi!! +canan anne beni kuytayy.. Sen soktun bizi dhkp c mlkp ye hani ülkeyi kurtaracaktır bizi Cudi dağına yolluyolay canan anne. Hihi!

durukes

Gerçekten hem "Başörtülü kadınları savunuyoruz" diyip hem de "Ulan sizin ne işiniz var burada?" demeleri gerçekten ironi ya .En azından diğer yorumlarda insanlığın bitmemiş olması beni teselli ediyor. (Şaka maka Zeynep de kapağı koymuş ;) hiç bunun için kusura bakmasınlar.) Toplumda "başörtülü kadınlar okuyamaz" düşüncesinin neden olduğunu anlayamıyorum bir türlü. Onların ne eksiği var diğer insanlardan?? Sırf başörtü taktığı için insan değişmez, diğerlerinden ayrılmaz :/ Hem neden taktığını bilmiyorsunuz. Belki saçıyla ilgili bir hastalığı var ve toplumun bunu bilmesini istemiyor. Bu şekilde insanları rencide etmeniz çok alçakça. Bazen Allah'ın size aynı şeyi yaşatmasını istiyorum içimden.

Görüş Bildir