Boğazda Balık Tutmak Tarih Oluyor

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Boğazda Balık Tutmak Tarih Oluyor

Boğazda Balık Tutmak Tarih Oluyor

İBB Başkanı Topbaş, boğazda balık tutma ile ilgili düzenleme yapılacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapımı devam eden Tarabya Tekne Park İnşaatında inceleme yaptı. İskelede bir süre yapılan çalışmaları seyreden Başkan Topbaş, yetkililerden tekne park hakkında bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Topbaş, teknelerin sahil şeridini işgal ettiğini, İstanbullular'ın bu nedenle deniz keyfi yaşayamadığını belirtti. Bu nedenle vatandaşlardan birçok şikayet aldıklarını belirten Topbaş,"Tekne sahipleri de bize 'Nerede demirleyeceğiz?' dedi. Biz de tekneleri marina sistemine dönüştürmeye karar verdik. İlk adımı Trabya ve İstinye'de attık. Trabya'ya 208 tekne bağlanabilecek. Eylül başı gibi hizmete sunacağız. Sahilleri , İstanbullular'a iade etmiş olacağız. İstanbullular deniz keyfi yapabilecek"dedi. Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme'de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz'da bir çalışma yapılacağını belirtti.

-BOĞAZDA BALIK TUTMA KEYFİ BİTİYOR-

Topbaş'ın açıklamalarında amatör balıkçılara da kötü haberi vardı. Boğaz'da sahil boyunca balık tutan amatör balıkçılar artık istediklere yerde olta atamayacaklar. Vatandaşlardan, boğaz kenarında balık tutan amatör balıkçılarla ilgili sıkça şikayet geldiğini belirten Başkan Topbaş,"Ama balık tutmakta İstanbul'un bir keyfi. Ben de gençken balık tuttum. Boğaz'da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız" ifadelerini kullandı.

Selahattin GÜNDAY - İhsan YALÇIN / DHA

Haberin Tamamı İçin:

İstanbul Boğazı'na 2 Yeni Proje

İstanbul Boğazı'na 2 Yeni Proje

İstanbul Boğazı'nda görüntü kirliliğine son verecek önlemler geliyor.
Tarabya ve İstinye'deki gibi üç ayrı noktada daha inşa edilecek tekneparklar Eylül’de hizmete girecek.
Düzenlemeyle öncelikle koylardaki deniz taşıtlarının, düzensiz parklanmasının önüne geçilecek.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş sahillerin İstanbullulara iade edileceğini söyledi.
Topbaş; "Sahil bandında yürüyen insanlar denizi göremiyor denizi hissedemiyorlardı şimdi bunun için yeni bir düzenleme yapmış oluyoruz böylece sahiller artık İstanbulluların rahatlıkla deniz keyfini alabilecek sahilde rıhtımda yürüyebilecek denize bakabilecek" dedi.
Paşabahçe, Kuruçeşme, Beykoz ve Büyük Bebek koyunda da tekneparklar yapılacak.
Balıkçılara platform yapılacak
Kadir Topbaş olta balıkçılarıyla ilgili İstanbullulardan ciddi şikayet aldıklarını belirterek bu konuda da bazı düzenlemeler yapılacağını söyledi.
Bu kapsamda olta balıkçıları için de deniz yüzeyinde paltformlar oluşturulacak.
Kadir Topbaş; "Sahil bandında yürüyenleri rahatsız etmeyecek tarzda düzenlemeler yapıyoruz. Balıkçılarımız için denizde platform yapılacak. Böylece kimseyi rahatsız etmeden, olta atarken kimseyi yaralamadan keyif balıkçılığına da fırsat vermek istiyoruz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu Manzara Tarih Oluyor

Bu Manzara Tarih Oluyor

Galata Köprüsü, Bebek, Emirgan sahilleri hatta Arnavutköy ve Yenikapı gibi sahil yollarında görmeye alıştığımız amatör balıkçılara kötü haber.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, başta Galata Köprüsü üzerinde balık tutanlar olmak üzere amatör olta balıkçılarını üzecek açıklamalarda bulundu.

Kadir Topbaş , yapımı devam eden Tarabya Tekne Park İnşaatında inceleme yaptı. İskelede bir süre yapılan çalışmaları seyreden Başkan Topbaş, yetkililerden tekne park hakkında bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Topbaş, teknelerin sahil şeridini işgal ettiğini, İstanbullular'ın bu nedenle deniz keyfi yaşayamadığını belirtti. Bu nedenle vatandaşlardan birçok şikayet aldıklarını belirten Topbaş,"Tekne sahipleri de bize 'Nerede demirleyeceğiz?' dedi. Biz de tekneleri marina sistemine dönüştürmeye karar verdik. İlk adımı Trabya ve İstinye'de attık. Trabya'ya 208 tekne bağlanabilecek. Eylül başı gibi hizmete sunacağız. Sahilleri , İstanbullular'a iade etmiş olacağız. İstanbullular deniz keyfi yapabilecek"dedi. Bebek, Paşabahçe ve Kuruçeşme'de bu tür tekne park yapılacağını ifade eden Topbaş, turistik teknelerin demirlemesi için de Beykoz'da bir çalışma yapılacağını belirtti.

BOĞAZ'DA BALIK TUTMA KEYFİ BİTİYOR

Topbaş'ın açıklamalarında amatör balıkçılara da kötü haberi vardı. Boğaz'da sahil boyunca balık tutan amatör balıkçılar artık istediklere yerde olta atamayacaklar. Vatandaşlardan, boğaz kenarında balık tutan amatör balıkçılarla ilgili sıkça şikayet geldiğini belirten Başkan Topbaş,"Ama balık tutmakta İstanbul 'un bir keyfi. Ben de gençken balık tuttum. Boğaz'da yürüyenleri rahatsız etmeyecek şekilde bir düzenleme yapacağız. Amatör balıkçılar için, balık tutulacak belli yerler ayrılacak. Kimse rahatsız olmayacak. Amatör balıkçılar yeri yapacağız" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Oylanmadı. İlk Siz Oy Kullanın.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulİstanbul Boğazıİstanbul Büyükşehir BelediyesiKadir Topbaş
Görüş Bildir