BofA ML Bu Hisseleri Önerdi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

BofA ML Bu Hisseleri Önerdi

BofA ML Bu Hisseleri Önerdi

Bank of America Merrill Lynch, Türkiye piyasında en çok ve en az beğendiği hisseler listesinde değişikliğe gitti. Bank of America Merrill Lynch, Türkiye'nin yavaş büyüyen, büyümekte zorlanan bir dünyada güçlü büyüme gösteren bir ülke olduğuna işaret ederek yatırımcılara, "Türkiye'nin ağırlığını artırmanız gerektiğini düşünüyoruz" diye seslendi.

Yatırımcılarla yapılan temaslarda bir çok yatırımcının son dönemde Türkiye'nin portföylerindeki ağırlıklarını azaltıklarınıgördüklerinde buna şaşırdıklarını ve cesaretlendiklerini belirten BofA ML, tavsiyesinin Türk bankalarında yatırıma devam etmek ve ucuz sanayi şirketlerinde daha agresif alım yapmak olduğunu vurguladı.

HİSSELER LİSTESİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ Bank of America Merrill Lynch, Türkiye piyasında en çok ve en az beğendiği hisseler listesinde değişikliğe gitti.

Bofa ML, bankaların yanı sıra Sabancı Holding, Emlak GYO, Enka İnşaat, THY, Trakya Cam, Arçelik, Tekfen Holding, Doğuş Otomotivve Türk Telekom'da alım yapılabileceğini belirtti.

En çok beğendiği hisseler listesine Bizim Toptan ve Sabancı Holding ve Emlak GYO'yu ekleyen Bofa ML, listeden İş Bankası, Anadolu Hayat ve Tekfen Holding'i çıkardı.

BofA ML, en az beğendiği hisseler listesine Ak Enerji'yi eklerken, listeden Koza Altın, Sinpaş GYO, Ford Otosan ve Coca Cola çıkarıldı.

Yapılan değişiklikler sonrası listeler şöyle oluştu

En Çok Beğenilenler

Bizim

Enka Insaat

Sabanci Holding

Emlak Konut

En Çok Beğenilen Listesinde Çıkarılanlar:

Isbank

Anadolu Hayat

Tekfen Holding

En Az Beğenilenler

Anadolu Efes

Aksigorta

Akenerji

Turk Sise Cam

En Az Beğenilenler Listesinden Çıkarılanlar:

Koza Altın

Sinpas

Ford Otosan

Coca-Cola İçecek

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAnadolu Efesİş BankasıTürk Hava YollarıTürk Telekom
Görüş Bildir