Bodrum'da IŞİD Bayraklı Sanılan Tekne Gerginliği

 > 
91PAYLAŞIM

Bodrum'da Işid Bayraklı Sanılan Tekne Gerginliği

Bayrağı, terör örgütünün bayrağına benzediği için dikkat çeken tekne hakkında inceleme başlatıldı. Bu durum karşısında şaşkınlık yaşayan teknenin sahibi ise, buranın evi olduğunu ve kötü bir niyeti olmadığını söyledi.

Torba Koyu'na demirli, üzerinde Arapça yazının bulunduğu siyah lı tekne evi görenler durumu, zabıta, polis ve Liman Başkanlığı'na bildirdi. IŞİD bayrağına benzerliği nedeniyle tedirgin olan yerli ve yabancı turistlerin şikayeti üzerine yetkililer, teknede, üzerindeki imalat da dahil olmak üzere inceleme başlattı.

Teknenin evi olduğunu belirten Yıldız, "Bunun adı üzerinde yazdığı gibi 'Teknevi'. Yani hem tekne hem ev. Burası MERNİS kayıtlarına göre benim ikametgahım sayılıyor. Seçim evraklarımda burası resmen işaretlendi. Teknenin üzerine gazbetondan (hafif beton grubuna giren bir yapı malzemesi) iki odalı bir yer yaptım. Ormandan, hazineden arsa çalmadım. Kafamı sokacak bir yer yaptım, kimseye zararım yok.

Göndere de 'Allah Birdir ve Hz Muhammed O'nun Elçisidir. Ona Biat Ediniz' yazılı Arapça bayrak çektim. Bunda kötü bir niyet aranmasına gerek yok" dedi.

Haber 7

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir