Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BM Sistemini İtalya da Sorguluyor

 > -

Bm Sistemini İtalya Da Sorguluyor

Bm Sistemini İtalya Da Sorguluyor

İtalya Dışişleri Bakanı Giulio Terzi, barışın garantörü olan Birleşmiş Milletler'in (BM) Suriye krizi konusundaki eylemsizliğinin örgütün güvenilirlik ve sorunları etkili bir şekilde çözme kapasitesi bakımından yüksek bir maliyeti olabileceği uyarısında bulundu.

İtalya ile İspanya'nın birlikte düzenlediği "Güvenlik Konseyi reformuna yeni yaklaşımlar" konulu konferansta konuşan İtalyan Bakan Terzi, "Yıllar boyunca BM dünya barışı, istikrarı ve insan haklarının garantörü olarak etkin hareket edebilmiştir ancak Suriye'deki dram konusunda eylemsiz kalmıştır" dedi.

Terzi, Suriye krizi karşısında BM Güvenlik Konseyi'nin eylemsizliğini endişe verici bulduğunu, bu durumun örgütün güvenilirlik ve sorunları etkili bir şekilde çözme kapasitesi bakımından yüksek bir maliyeti olabileceği uyarısında bulundu.

Doğu Timor, Güney Lübnan ve Somali'deki geçiş dönemi destek unsurlarının BM adına yakın dönemdeki başarılar olduğunu hatırlatan Terzi, terör ve organize suç tehdidi altındaki Mali'ye gerçekleştirilen müdahalenin uluslararası toplumun ve bölgesel paydaşların etkin katılımıyla yapıldığını söyledi.

-Suriye'de kaçırılan İtalyan serbest-

Bakan Terzi, Aralık 2012'de Suriye'nin Lazkiye kentinde 2 Rus vatandaşıyla birlikte kaçırılan İtalyan teknisyen Mario Belluomo'nun da güvende olduğunu ifade ederek, Belluomo'nun Suriye'deki esaretinin bittiğine ilişkin haberleri doğruladı.

04.02.2013 / Anadolu Ajansı

RE

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Birleşmiş MilletlerİspanyaİtalyaLübnanSuriyeTerör
Görüş Bildir