Blizzard Mmo Projesi Titan'ı Sıfırladı!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Blizzard Mmo Projesi Titan'ı Sıfırladı!

Blizzard Mmo Projesi Titan'ı Sıfırladı!

Firma prensiplerinden yine taviz vermedi.

YAZAN

Onur Kaya

Blizzard ’ın yıllardır gizli saklı üzerinde çalıştığı Titan kod adlı MMO oyunu , WoW’dan çok farklı ve kendi ayakları üstünde durabilen bir oyun olacağı söylendiğinden herkes tarafından merakla beklenmekteydi. Piyasadaki MMORPG oyunlarının çoğunun WoW klonu olarak barınmaya çalıştığı düşünülürse oldukça büyük bir iddiaydı bu çünkü. Derken bu ayın önceki günlerinde fan sitesi Titan Focus’un sızdırdığı bilgiler üzerinden insanlar oyun hakkında az da olsa fikir edinmeye başladı. Son zamanlarda WoW’un oyuncu sayısındaki düşüş ve Diablo 3’ün bir türlü belini tam anlamıyla doğrultamaması yüzünden Blizzard’ın da yeni oyununu artık açıklaması bekleniyordu. Hatta çıkış tarihinin 2013 sonu-2014 başı civarlarında olacağına dair dedikodular bile vardı. Ama hepiniz bilirsiniz, Blizzard farklı bir firmadır, tamamıyla bittiğine karar verilmeden bir oyunu çıkarmaz ve kalite seviyesini uygun görmediği oyunu harcanan paraya bakmadan iptal etmekten çekinmez .(Starcraft Ghost mu dedi birileri?)

Nitekim olan oldu ve oyunun yeterli kaliteye ulaşamadığı kararına varıldı. Ama korkmayın proje tamamıyla iptal edilmedi, sadece en başa, sıfır noktasına dönüldü . Eskiden 100 kişi olan geliştirici ekibin sayısı düşürüldü ve kalan çekirdek ekip oyunun yapımına sıfırdan başlayacak. Hedef ise 2016. Tabii bu oyunla ilgili kararlaştırılan hikâye, evren gibi herşeye mi baştan başlanılacağı yoksa bunların sabit kalıp oynanış konseptinin mi değişime uğrayacağı konusunda bir bilgi yok. Ama her hâlükârda oyunla ilgili bir şeyleri aradan yıllar geçmeden görememe ihtimalimiz yüksek.

Güncelleme: Blizzard'dan konu hakkında açıklama geldi;

“Oyunda büyük tasarım ve teknoloji değişiklikleri yapmamız gereken bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Çekirdek ekibimiz teknolojimizi ve araçlarımızı adapte ederken kaynaklarımızın bir kısmını diğer projelere yardıma kaydırıyoruz.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Blizzardoyun
Görüş Bildir